Google+ Quentin po raz osiemnasty | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Quentin po raz osiemnasty

Ruszyła osiemnasta edycja konkursu Quentin na najlepszy scenariusz do gry fabularnej.

Prace można nadsyłać do 21 sierpnia 2016 roku. Oficjalne ogłoszenie zwycięzcy odbędzie się na konwencie Copernicon w Toruniu.

W poprzedniej edycji konkursu zwyciężył Marek Golonka za przygodę „Złodziej czasu” do gry fabularnej „Wolsung”. Przygoda, wraz z komentarzami sędziów, dostępna jest na stronie konkursu.

Zgodnie ze zwyczajem aktualny zwycięzca konkursu (Marek Golonka) zajął miejsce rotacyjne w tegorocznym składzie sędziowskim, zastępując poprzednich zwycięzców (Michał Laskowski, Dawid Szymański). Przewodniczącym Kapituły w tym roku został Tomasz Pudło, natomiast sekretarzem – Michał Sołtysiak.

Skład jury i profile sędziów, a także regulamin dostępne są na stronie konkursu.

Źródło wieści: Quentin


Dowiedz się więcej:


Quentin

Doroczny, polski konkurs na najlepszy oryginalny i nigdzie dotąd nie publikowany scenariusz do gry fabularnej.

Wolsung

to gra fabularna, napisana w konwencji, nazwanej przez twórców magicznym steampunkiem – czyli fantasy przeniesione w epokę wiktoriańską i czasy rewolucji przemysłowej. Wolsung to nadzwyczajni bohaterowie, niepowtarzalny klimat i barwny świat pełen pomysłów na niezwykłe przygody. System oparty jest na własnej mechanice, stawiającej na szybką i spektakularną akcję, duże możliwości taktyczne i unikalne postaci graczy.