Google+ Q-Workshop na Kickstarterze – metal wkracza do „Pathfindera”! | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Q-Workshop na Kickstarterze – metal wkracza do „Pathfindera”!

Znany polski producent kości do gier Q-Workshop we współpracy z firmą Paizo dzięki udanej zbiórce w serwisie Kickstarter stworzy nowy, wyjątkowy zestaw kości do gry fabularnej „Pathfinder”.

W ciągu dwóch tygodni udało się zebrać ponad 170 000 dolarów, czyli sumę co najmniej trzykrotnie większą niż finansowy cel zbiórki (50 000 dolarów).

To nie pierwszy wspólny projekt obu firm. Fani „Pathfindera” mogą kojarzyć zestawy kości przygotowane specjalnie do różnych kampanii z serii Adventure Path.

Tym razem jednak nowy projekt, jak mówią przedstawiciele Q-Workshop, będzie dla firmy przełomem technologicznym, z uwagi na duży poziom detalu, żłobienia na krawędziach kości oraz wykonanie w metalu.

Nowy, metalowy zestaw kości do „Pathfindera” dostępny jest przy wsparciu kwotą 59 dolarów. Koszt wysyłki jest darmowy dla wspierających na całym świecie.

Jeżeli zbiórka osiągnie kwotę 200 000 dolarów, wszyscy wspierający otrzymają dodatkowo specjalny zielony (gobliński) zestaw kości.

Zbiórka potrwa do 22 października.

Więcej informacji znajdziecie na stronie projektu.


Chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o grze fabularnej „Pathfinder”? Zapraszamy do recenzji podręcznika głównego w naszym serwisie!

Polecamy też serię artykułów Pathfinder Toolbox Andrzeja „Enca” Stója” na temat prowadzenia „Pathfindera”.

Źródło wieści: informacja prasowa


Dowiedz się więcej:


Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.

Pathfinder

Wydana w 2009 roku przez Paizo Publishing gra fabularna w konwencji fantasy, nagrodzona między innymi złotym medalem ENnie Awards. Gra korzysta ze zmodyfikowanej mechaniki d20, znanej z trzeciej edycji gry fabularnej "Dungeons & Dragons". W otwartych betatestach "Pathfindera" wzięło udział ponad 50 tysięcy graczy.

Q-Workshop

Założona w 2001 roku polska firma z siedzibą w Poznaniu, zajmująca się projektowaniem i produkcją wielościennych kości do różnych gier (gry fabularne, gry planszowe, gry bitewne).