Google+ Wyniki konkursu Quentin 2015 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Wyniki konkursu Quentin 2015

Podczas konwentu Copernicon w Toruniu ogłoszono zwycięzcę siedemnastego konkursu Quentin na najlepszy scenariusz do gry fabularnej.

Na tegoroczną edycję nadesłano 5 prac. Ze wszystkimi scenariuszami możecie się zapoznać na stronie konkursu:

W poprzedniej edycji Quentina zwyciężyli Michał Laskowski oraz Dawid Szymański za przygodę „1879” do gry fabularnej „Zew Cthulhu”. Przygoda, wraz z komentarzami sędziów, dostępna jest na stronie konkursu.

W tym roku najlepszym scenariuszem uznano „Złodzieja czasu”, autostwa Marka „Planetourista” Golonki. Dodatkowo drugi z nadesłanych przez zwycięzcę scenariuszy – „Smoczę dziecię” – otrzymał wyróżnienie.

Gratulujemy!

Źródło wieści: Facebook


Dowiedz się więcej:


Adventurers!

Czterostronicowa minigra fabularna autorstwa Umberto Pignatelliego nawiązująca do klasycznych, staroszkolnych gier fabularnych.

Quentin

Doroczny, polski konkurs na najlepszy oryginalny i nigdzie dotąd nie publikowany scenariusz do gry fabularnej.

Wolsung

to gra fabularna, napisana w konwencji, nazwanej przez twórców magicznym steampunkiem – czyli fantasy przeniesione w epokę wiktoriańską i czasy rewolucji przemysłowej. Wolsung to nadzwyczajni bohaterowie, niepowtarzalny klimat i barwny świat pełen pomysłów na niezwykłe przygody. System oparty jest na własnej mechanice, stawiającej na szybką i spektakularną akcję, duże możliwości taktyczne i unikalne postaci graczy.

Zew Cthulhu

Gra fabularna w konwencji grozy, wydana po raz pierwszy w 1981 roku przez wydawnictwo Chaosium. Gracze wcielają się w badaczy tajemnic związanych ze stworzoną przez H. P. Lovecrafta i jego następców mitologią Cthulhu. Gra korzysta z mechaniki Basic Roleplaying, opartej na rzutach procentowych. Najnowsza polska edycja podręcznika została wydana przez wydawnictwo Galmadrin w 2011 roku.