Google+ „White Wolf Magazine” powraca | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„White Wolf Magazine” powraca

Za kilka dolarów możecie zobaczyć jak wyglądały początki wydawnictwa obecnie znanego głównie z marki „World of Darkness”. Na DriveThruRPG dostępne są pierwsze trzy numery magazynu „White Wolf”.

Magazyn był wydawany jeszcze przed premierą „Wampira: Maskarady”. Pierwszy numer pojawił się w sierpniu 1986 roku, poszczególne egzemplarze były kopiowane na ksero i zszywane. Kolejne numery, tworzone tą samą metodą, ukazały się w nakładach 140 i 200 kopii. Dopiero czwarty wydano w profesjonalnym druku.

Magazyn początkowo poświęcony był grze fabularnej „Advanced Dungeons & Dragons”, dopiero od numeru 8 zaczęły się pojawiać artykuły na temat innych, alternatywnych gier.

Pierwsze trzy numery „White Wolf” dostępne są na DriveThruRPG za 0,99 dolarów każdy:

Źródło wieści: DriveThruRPG


Dowiedz się więcej:


Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

White Wolf

World of Darkness

Nazwa nadana uniwersum gier utrzymanych w klimatach nadnaturalnego horroru wydawanych przez White Wolf, a obecnie Onyx Path Publishing. Gracze wcielają się w śmiertelników odkrywających mroczne sekrety świata lub nadnaturalne istoty jak wampiry czy wilkołaki. Obecnie prowadzone są dwie linie: klasyczny Świat Mroku i nowy Świat Mroku. W Polsce nakładem wydawnictwa ISA wydawane były gry z linii klasycznego Świata Mroku.