Google+ Nominacje do Diana Jones Award 2015 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Nominacje do Diana Jones Award 2015

Opublikowano listę nominowanych do nagrody Diana Jones Award za rok 2015.

Nagroda przyznawana jest od roku 2001 konkretnym grom, książkom, wydarzeniom, wydawnictwom a nawet osobom. Symbolem nagrody jest piramidka, zawierająca spalone szczątki ostatniego egzemplarza gry fabularnej „Indiana Jones RPG”, której wszystkie egzemplarze miały być zniszczone, gdy TSR straciło licencję na grę. Jedyny widoczny napis brzmi Diana Jones. Stąd wzięła się nazwa nagrody.

Wśród tegorocznych nominacji znalazły się polsko-duński LARP, książki o historii gier fabularnych, gra karciana, opis settingu oraz gra fabularna:

  • College of Wizardry: polsko-duński LARP odbywający się na zamku Czocha, osadzony w uniwersum znanym z serii książek „Harry Potter”.
  • „Designers and Dragons” edycja druga: seria czterech książek poświęconych historii przemysłu gier fabularnych.
  • „Guide to Glorantha”: dwutomowe dzieło opisujące świat fantasy Glorantha, znany z takich gier jak „HeroQuest” lub”RuneQuest”.
  • „Mysterium”: ukraińska kooperacyjna gra karciana, w której gracze wcielają się w ducha i medium. W trakcie rozgrywki gracze mają za zadanie rozwiązać tajemnicę domostwa.
  • „Torchbearer”: fabularna gra fantasy opierająca się na klasycznym przemierzaniu podziemi w poszukiwaniu potworów do zabicia i skarbów do zdobycia.

Zwycięzców poznamy 29 lipca.

Źródło wieści: strona nagród


Dowiedz się więcej:


Designers & Dragons

to pełne kompendium wiedzy o historii ponad 60 wydawnictw i ich linii wydawniczych począwszy od roku 1974 aż do dnia dzisiejszego. Informacje zebrano z setek wywiadów, artykułów, które pojawiały się w ciągu wielu lat.

Diana Jones Award

Coroczna nagroda fandomu amerykańskiego przyznawana za "excellence in gaming". Nagroda przyznawana jest od roku 2001 konkretnym grom, książkom, wydarzeniom, a nawet osobom. Symbolem nagrody jest piramidka, zawierająca spalone szczątki ostatniego egzemplarza gry fabularnej "Indiana Jones RPG", której wszystkie egzemplarze miały być zniszczone, gdy TSR straciło licencję na grę. Jedyny widoczny napis brzmi Diana Jones. Stąd wzięła się nazwa nagrody.

Torchbearer

Gra fabularna twórców "Burning Wheel", w konwencji dungeon crawl, nawiązująca do starszych edycji "Dungeons & Dragons". "Torchbearer" korzysta ze zmodyfikowanej mechaniki gry fabularnej „Mouse Guard”, rozbudowanej między innymi o mechanizm zarządzania zasobami (ekwipunek, prowiant, itp.).