Google+ Głosowanie do ENnie Awards 2015 rozpoczęte | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Głosowanie do ENnie Awards 2015 rozpoczęte

Rozpoczęło się głosowanie w konkursie ENnie Awards 2015, w którym udział biorą także Polacy.

Jak mogliście już przeczytać w ogłoszeniu na stronie serwisu nie zabrakło w tym roku nominacji dla polskich gier i produktów związanych z grami fabularnymi. W kategorii Best Aid/ Accessory nominowane zostały wyprodukowane przez Q-Workshop kostki do siódmej edycji gry „Call of Cthulhu”. Możecie też zagłosować na polskie wydawnictwo GRAmel w kategorii Fans’ Favorite Publisher.

Ponadto o zostanie sędzią ENnie Awards po raz czwarty walczy Jakub „Arathi” Nowosad. O tym na czym polega praca sędziego oraz o tym jak Jakub podchodzi do swojej roli możecie przeczytać w wywiadzie, który przeprowadziliśmy dwa lata temu. Informacje o pozostałych kandydatach znajdziecie na stronie nagród.

Swój głos na Jakuba możecie oddać w specjalnej ankiecie nagród ENnies w zakładce 2016 Judges.

Pozostałe głosy, na wydawców i produkty, możecie oddawać w tej samej ankiecie w kolejnych zakładkach. Głosowanie potrwa do 14 lipca. Wyniki zostaną ogłoszone w trakcie uroczystej gali na konwencie Gen Con Indy w nocy z 31 lipca na 1 sierpnia polskiego czasu.

Źródło wieści: strona gier


Dowiedz się więcej:


ENnie Awards

Jedne z najważniejszych nagród rynku gier fabularnych. Nazwa pochodzi od serwisu EN World, który zainicjował akcję. Początkowo dotyczyły jedynie gier z linii d20 i odbywały się za pośrednictwem internetu. Teraz dotyczą całej rzeszy produktów i przyznawane są co roku na konwencie Gen Con. W odróżnieniu od innych nagród, w ENnies o wygranej decydują internauci, sędziowie wybierają tylko nominowane produkty.

Gen Con

Jeden z największych konwentów miłośników gier i fantastyki w USA, z frekwencją przekraczającą nawet 40 tysięcy uczestników. Pierwszy Gen Con, poświęcony grom wojennym, odbył się w 1968 roku w Lake Geneva, Wisconsin, a zainicjował go Gary Gygax. Od 2003 roku konwent odbywa się w Indianapolis, a podczas jego trwania odbywają się premiery gier, ceremonie wręczenia nagród ENnie Awards i Indie RPG Awards oraz inne ważne dla branży RPG wydarzenia.

GRAmel

Polskie wydawnictwo założone przez Piotra "Ramela" Korysia. Wydało w Polsce podręczniki do systemu "Savage Worlds" oraz kilka settingów takich jak "Nemezis", "Evernight: Noc Bohaterów" czy "Deadlands: Reloaded". Na Zachodzie wydało m.in. setting "Beasts & Barbarians".