Google+ Diana Jones Award 2015 dla „Guide to Glorantha” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Diana Jones Award 2015 dla „Guide to Glorantha”

Podczas specjalnej uroczystości, przed rozpoczęciem konwentu Gen Con Indy, przyznano nagrodę Diana Jones Award for Excellence in Gaming, która trafiła do rąk autorów podręcznika „Guide to Glorantha”.

„Guide to Glorantha” to zawarty w dwóch tomach opis świata Glorantha znanego z gier „HeroQuest” i „RuneQuest”. Autorami podręcznika są Greg Stafford, Jeff Richard i Sandy Petersen, a  wydawcą jest Moon Design Publications.

Glorantha to świat pełen aktywnych bóstw, magii i cudów. Po raz pierwszy ujrzał światło dzienne w grze planszowej „White bear and red moon” w roku 1975. Ludzkie, i nie tylko, kultury żyją na archipelagu, a najbliżej im w rozwoju do epoki brązu i żelaza. W odróżnieniu od wielu innych światów fantasy Glorantha jest wciąż areną walk bogów i herosów, którzy kreślą losy śmiertelników. O historię wydań świata przeczytacie w serwisie RPG Net w ramach prowadzonych przez Shannona Applecline’a wpisów z serii „Designers & Dragons”.

Każdy z bogato ilustrowanych tomów liczy ponad 400 stron i jest wydany w twardej oprawie w pełnym kolorze. Na jego kartach znaleźć można szczegółowe informacje o świecie, np historię i rozwój kultur, mitologię, modę, a także dokładne mapy. Oba tomy w cenie 149,99 $ za wersję drukowaną i elektroniczną można kupić ze strony wydawcy.

 Listę wszystkich nominowanych znajdziecie w tym miejscu.

glorantha

Źródło wieści: Własne


Dowiedz się więcej:


Diana Jones Award

Coroczna nagroda fandomu amerykańskiego przyznawana za "excellence in gaming". Nagroda przyznawana jest od roku 2001 konkretnym grom, książkom, wydarzeniom, a nawet osobom. Symbolem nagrody jest piramidka, zawierająca spalone szczątki ostatniego egzemplarza gry fabularnej "Indiana Jones RPG", której wszystkie egzemplarze miały być zniszczone, gdy TSR straciło licencję na grę. Jedyny widoczny napis brzmi Diana Jones. Stąd wzięła się nazwa nagrody.

Glorantha

Setting stworzony przez Grega Stafforda w roku 1975. Związany z grami fabularnymi "HeroQuest" i "RuneQuest". Klimat świata nawiązuje do epoki brązu, a po świecie wciąż wędrują bogowie i herosi zmieniający losy ludzi.