Google+ Nominacje do ENnie Awards 2015 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Nominacje do ENnie Awards 2015

Ogłoszono nominacje do międzynarodowych nagród dla gier fabularnych The Gen Con EN World RPG Awards.

Do nagród zgłoszono prawie 400 produktów, z których jury wybrało te, które zostały nominowane w poszczególnych kategoriach.

Internetowe głosowanie rozpocznie się 4 lipca i potrwa do 14 lipca. Zwycięzców poznamy 1 sierpnia o godzinie 2:00 w nocy polskiego czasu w trakcie uroczystej gali podczas konwentu Gen Con Indy.

Listę wszystkich kategorii wraz z nominowanymi produktami przedstawiamy poniżej.

1. Najlepsza gra fabularna (Best Game):

  • „D&D Player’s Handbook” (Wizards of the Coast)
  • „The Strange” (Monte Cook Games)
  • „Firefly Roleplaying Game” (Margaret Weis Productions)
  • „MUTANT: Year Zero – The Roleplaying Game” (Modiphius Entertainment Ltd)
  • „Atomic Robo: The Roleplaying Game” (Evil Hat Productions)

2. Najlepszy setting (Best Setting):

  • „The Strange” (Monte Cook Games)
  • „The Guide to Glorantha” (Moon Design Publications)
  • „MUTANT: Year Zero – The Roleplaying Game” (Modiphius Entertainment Ltd)
  • „A Red & Pleasant Land” (Lamentations of the Flame Princess)
  • „Trail of Cthulhu: Dreamhounds of Paris” (Pelgrane Press)

3. Najlepsze zasady (Best Rules):

  • „D&D Player’s Handbook” (Wizards of the Coast)
  • „MUTANT: Year Zero – The Roleplaying Game” (Modiphius Entertainment Ltd)
  • „Mindjammer – The Roleplaying Game” (Modiphius Entertainment Ltd)
  • „At the Hands of an Angry God” (BlackWyrm Games)
  • „Monster of the Week” (Evil Hat Productions)

4. Najlepszy suplement (Best Suplement):

  • „D&D Dungeon Master’s Guide” (Wizards of the Coast)
  • „Pathfinder Unchained” (Paizo Publishing)
  • „Savage Worlds Science Fiction Companion” (Pinnacle Entertainment Group)
  • „Doctor Who – The Fourth Doctor Sourcebook” (Cubicle 7)
  • „Shadowrun: Run Faster” (Catalyst Game Labs)

5. Najlepszy tekst (Best Writing):

  • „Ken Writes About Stuff Volume 2” (Pelgrane Press)
  • „D&D Player’s Handbook” (Wizards of the Coast)
  • „The Strange” (Monte Cook Games)
  • „A Red & Pleasant Land” (Lamentations of the Flame Princess)
  • „Designers & Dragons: A History of the Roleplaying Game Industry” (Evil Hat Productions)

6. Najlepsza przygoda (Best Adventure):

  • „A Red & Pleasant Land” (Lamentations of the Flame Princess)
  • „Horror on the Orient Express” (Chaosium)
  • „Hoard of the Dragon Queen” (Wizards of the Coast)
  • „Cake Walk” (Fabled Environments)
  • „East Texas University: Degrees of Horror” (Pinnacle Entertainment Group)

7. Najlepsza pomoc do gry/akcesorium (Best Aid/Accessory):

  • „DungeonMorph Dice: Explorer Set” (Inkwell Ideas)
  • „D&D Dungeon Master’s Screen” (Wizards of the Coast)
  • „Syrinscape’s Rise of ther Runelords Mega Sound Pack” (Syrinscape)
  • „Black-green Call of Cthulhu 7th Edition RPG Dice Set” (Q-Workshop)
  • „Pathfinder Cards: Deluxe Harrow Deck” (Paizo Publishing)

8. Najlepsze grafiki z wnętrza podręcznika (Best Interior Art):

  • „D&D Monster Manual” (Wizards of the Coast)
  • „Interface Zero 2.0: Full Metal Cyberpunk” (Gun Metal Games)
  • „Trail of Cthulhu: Dreamhounds of Paris” (Pelgrane Press)
  • „The Strange” (Monte Cook Games)
  • „Iron Kingdoms Unleashed Core Rules” (Privateer Press)

9. Najlepsza grafika z okładki (Best Cover Art):

  • „Iron Kingdoms Full Metal Fantasy Monsternomicon” (Privateer Press)
  • „MUTANT: Year Zero – The Roleplaying Game” (Modiphius Entertainment Ltd)
  • „Freeport: The City of Adventure for the Pathfinder RPG” (Paizo Publishing)
  • „Achtung! Cthulhu: Terrors of the Secret War” (Modiphius Entertainment Ltd)
  • „Rise of Tiamat” (Wizards of the Coast)

10. Najlepsze mapy (Best Cartography):

  • „MUTANT: Year Zero – The Roleplaying Game” (Modiphius Entertainment Ltd)
  • „The Guide to Glorantha” (Moon Design Publications)
  • „Distant Outposts Deluxe Poster Map Set” (Christopher West’s Maps of Mastery)
  • „Horror on the Orient Express” (Chaosium)
  • „Ninth World Guidebook” (Monte Cook Games)

11. Najlepszy produkt w formie elektronicznej (Best Electronic Book):

  • „Mass Effect: Fate RPG” (Don Mappin)
  • „Basic Rules for D&D” (Wizards of the Coast)
  • „Ken Writes About Stuff Volume 2” (Pelgrane Press)
  • „Cake Walk” (Fabled Environments)
  • „Valiant Universe RPG Digital Initiative” (Catalyst Game Labs)

12. Najlepsza gra familijna (Best Family Game):

  • „Atomic Robo: The Roleplaying Game” (Evil Hat Productions)
  • „D&D Starter Set” (Wizards of the Coast)
  • „Infestation, An RPG of Bugs and Heroes” (Third Eye Games)
  • „Doctor Who: Adventures in Time and Space – Limited Edition Anniversary Rulebook” (Cubicle 7)
  • „Adventure Maximus RPG Starter Set” (Eden Studios)

13. Najlepsza darmowa gra (Best Free Game): z powodu niewystarczającej liczby zgłoszonych produktów kategoria połączona z kategorią Najlepszy darmowy produkt (Best Free Product).

14. Najlepszy darmowy produkt (Best Free Product):

  • „Mass Effect: Fate RPG” (Don Mappin)
  • „Doctor Who: Adventures in Time and Space – Arrowdown” (Cubicle 7)
  • „13th Age: The Archmage’s Orrery” (Pelgrane Press)
  • „Basic Rules for D&D” (Wizards of the Coast)
  • „East Texas University: Redneckromancers” (Pinnacle Entertainment Group)

15. Najlepszy bestiariusz (Best Monster/Adversary):

  • „D&D Monster Manual” (Wizards of the Coast)
  • „13th Age Bestiary” (Pelgrane Press)
  • „The Strange Bestiary” (Monte Cook Games)
  • „”Iron Kingdoms Full Metal Fantasy Monsternomicon” (Privateer Press)
  • „Achtung! Cthulhu: Terrors of the Secret War” (Modiphius Entertainment Ltd)

16. Najlepszy produkt figurkowy (Best Miniature):

  • „Gen Con Adventurer’s Tavern – Painted” (Games and Gears)
  • „D&D Icons of the Realms: Elemental Evil Boosters” (WizKids Games)
  • „Fantasy Pirate Goblin Lieutnant” (Via Ludibunda)
  • „Pathfinder Pawns: Inner Sea Pawn Box” (Paizo Publishing)
  • „Iron Kingdoms Unleashed Roleplaying Game Adventure Kit” (Privateer Press)

17. Najlepsza jakość wydania (Best Production Values):

  • „Horror on the Orient Express” (Chaosium)
  • „D&D Starter Set” (Wizards of the Coast)
  • „The Guide to Glorantha” (Moon Design Publications)
  • „Iron Kingdoms Unleashed Roleplaying Game Adventure Kit” (Privateer Press)
  • „Shadowrun: Runner’s Toolkit: Alphaware” (Catalyst Game Labs)

18. Najlepszy produkt związany z RPG (Best RPG Related Product):

  • „Designers & Dragons: A History of the Roleplaying Game Industry” (Evil Hat Productions)
  • „Chicks Dig Gaming: A Celebration of All Things Gaming by the Women Who Love It” (Mad Norwegian Press)
  • „Shadowrun: Crossfire” (Catalyst Game Labs)
  • „Temple of Elemental Evil” (Wizkids)
  • „Doctor Who: The Card Game 2nd Edition” (Cubicle 7)

19. Najlepsza strona internetowa (Best Website):

20. Najlepszy blog (Best Blog):

21. Najlepszy podcast (Best Podcast):

22. Najlepsze oprogramowanie (Best Software):

  • Syrinscape’s Rise of the Runelords Mega SoundPack (Sword’s Edge Publishing)
  • Hero Lab (Lone Wolf Development)
  • D&D Complete Core Monster Pack for Fantasy Grounds (SmiteWorks USA LLC)
  • Eclipse Phase: Singularity Character Generator (Posthuman Studios & Snow Dog Labs)
  • Roll20 (The Orr Group, LLC)

23. Rozgrywki zorganizowane (Organized Play): – za mało zgłoszeń.

24. Produkt Roku (Product of the Year):

  • „MUTANT: Year Zero – The Roleplaying Game” (Modiphius Entertainment Ltd)
  • „The Strange” (Monte Cook Games)
  • „Horror on the Orient Express” (Chaosium)
  • „A Red & Pleasant Land” (Lamentations of the Flame Princess)
  • „The Guide to Glorantha” (Moon Design Publications)
  • „D&D Player’s Handbook” (Wizards of the Coast)
  • „Iron Kingdoms Unleashed Roleplaying Game Core Book” (Privateer Press)
  • „Mass Effect: Fate RPG” (Don Mappin)
  • „Firefly Roleplaying Game” (Margaret Weis Productions)
  • „Mindjammer – Roleplaying Game” (Modiphius)

25. Wybór sędziów (Judge’s Spotlight):

  • Kayra Keri Kupcu: „Firefly: Echos of War” (Margaret Weis Productions)
  • Kurt Wiegel: „East Texas University” (Pinnacle Entertainment Group)
  • Stacy Muth: „Wicked Lies and Alibis” (Imaginary Empire)
  • Annah Madrinan: „Dragons in the Stacks: A Teen Librarian’s Guide to Tabletop Role-Playing” (Libraries Unlimited)
  • Jakub Nowosad: „Posthuman Pathways” (Genesis of Legend Publishing)

AKTUALIZACJA [16:07]

W związku z kontrowersjami dotyczącymi łamania prawa autorskiego, wszystkie nominacje podręcznika „Mass Effect: Fate RPG” zostały zdyskwalifikowane.

Nowe nominacje w trzech kategoriach, w których nominowano produkt, zostaną ogłoszone niedługo, przed rozpoczęciem procesu głosowania przez fanów (4 lipca).

Oficjalne oświadczenie przeczytacie na stronie EN World.


AKTUALIZACJA [17:14]

Ogłoszono nowe nominacje, które zastąpiły „Mass Effect: Fate RPG” w trzech kategoriach.

Produkt Roku (Product of the Year):

  • „Designers & Dragons: A History of the Roleplaying Game Industry” (Evil Hat Productions)

Najlepszy darmowy produkt (Best Free Product):

  • „Valiant RPG Digital Initiative” (Catalyst Game Labs)

Najlepszy produkt w formie elektronicznej (Best Electronic Book):

  • Dragon Age Core RuleBook” (Green Ronin Publishing)

Kategoria będzie mieć tylko 4 nominacje.

Źródło wieści: strona nagród


Dowiedz się więcej:


ENnie Awards

Jedne z najważniejszych nagród rynku gier fabularnych. Nazwa pochodzi od serwisu EN World, który zainicjował akcję. Początkowo dotyczyły jedynie gier z linii d20 i odbywały się za pośrednictwem internetu. Teraz dotyczą całej rzeszy produktów i przyznawane są co roku na konwencie Gen Con. W odróżnieniu od innych nagród, w ENnies o wygranej decydują internauci, sędziowie wybierają tylko nominowane produkty.

Gen Con

Jeden z największych konwentów miłośników gier i fantastyki w USA, z frekwencją przekraczającą nawet 40 tysięcy uczestników. Pierwszy Gen Con, poświęcony grom wojennym, odbył się w 1968 roku w Lake Geneva, Wisconsin, a zainicjował go Gary Gygax. Od 2003 roku konwent odbywa się w Indianapolis, a podczas jego trwania odbywają się premiery gier, ceremonie wręczenia nagród ENnie Awards i Indie RPG Awards oraz inne ważne dla branży RPG wydarzenia.