Google+ „Keltia”, dodatek i KONKURS! | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Keltia”, dodatek i KONKURS!

W związku z niedawną premierą podręcznika głównego oraz dodatku do gry fabularnej „Keltia”, osadzonej w realiach arturiańskej Anglii, ogłaszamy konkurs.

Gra pierwotnie wydana w języku francuskim przez wydawnictwo 7eme Cercle dzięki wydawnictwu Cubicle 7 ukazała się w wersji anglojęzycznej. Oprócz podręcznika głównego dostępny w wersji PDF jest już także dodatek „Avalon”.

„Keltia” pozwoli graczom wcielić się między innymi w klanowych wojowników, druidów, bardów oraz magów w świecie znanym z arturiańskich i celtyckich legend, pełnym tajemniczych miejsc, potworów oraz magii.

Gra korzysta z mechaniki znanej z innej gry fabularnej 7eme Cercle przełożonej na język angielski – „Yggdrasill”, osadzonej w podobnych realiach czasowych (na stronie Cubicle 7 możecie znaleźć poradnik jak wykorzystać obie gry w jednej rozgrywce).

Podręczniki w wersji elektronicznej zakupicie za pośrednictwem DriveThruRPG/RPGNow:

  • „Keltia” – podręcznik główny zawierający wszystkie potrzebne do gry zasady (240 stron; 24,99 dolarów)
  • „Avalon” – dodatek, w którym oprócz opisów świętych miejsc Avalon oraz Kêr Is i ich mieszkańców, znajdziecie także trzy scenariusze, kampanię, nowe zaklęcia, skarby i potwory (96 stron; 14,93 dolary)

Podręczniki w druku można zamówić w przedsprzedaży: „Keltia”, „Avalon”.


KONKURS!

W związku z premierą gry mamy dla was zabawę z nagrodami do wygrania.

Gry fabularne mają różne oblicza i formy, nawet w obrębie podobnych realiów znajdziemy zupełnie różne propozycje: od krótkich kilkustronicowych gier takich jak [digital_shades] po wielostronicowe tomiszcza takie jak „Shadowrun”.

Każdy ma też swoje własne wyobrażenie o tym jak powinny wyglądać rozgrywki w gry fabularne, podręczniki do gier, czas oraz miejsce do grania lub akcesoria (na pewno macie swoje ulubione typy kości…).

W naszej zabawie poprosimy was o wyrażenie grafiką, ilustracją, komiksem lub zdjęciem tego, czym dla was jest RPG.

Nie przejmujcie się tym, że (najprawdopodobniej) nie jesteście profesjonalnymi grafikami lub fotografami. Liczyć się będzie dla nas (redakcji serwisu) przede wszystkim pomysł oraz towarzysząca pracy pasja.

Na zdjęciach i grafikach możecie uwiecznić waszą grupę, miejsce grania, ulubiony podręcznik, kości, karty postaci i co tylko będzie się wam kojarzyć z waszymi rozgrywkami w gry fabularne (i odpowiadało na pytanie „czym dla was jest RPG”). Tworząc prace pamiętajcie o poszanowaniu polskiego prawa i dobrych obyczajów!

Prace w popularnych formatach graficznych (jpg, png, gif) przesyłajcie mailowo (z tematem „Keltia”) do końca czerwca na adres konkurs@gry-fabularne.pl

Najciekawsze prace udostępnimy na naszych stronach w mediach społecznościowych (Facebook, Google+, Twitter, Instagram).

Autor lub autorka zwycięskiej pracy otrzyma od nas:

  • kupon w sklepie DriveThruRPG/RPGNow na wersję PDF podręcznika głównego do gry fabularnej „Keltia”
  • zaprezentowany na zdjęciu niżej podręcznik w druku do gry fabularnej „Yggdrasill”
  • dodatkowo, ponieważ realia z celtyckich i nordyckich legend kojarzą nam się z muzyką heavy metalową, do puli nagród dodajemy też zestaw kości Metal Tech Dice od Q-Workshop!

Źródło wieści: Cubicle 7


Dowiedz się więcej:


Cubicle 7

Brytyjskie wydawnictwo gier fabularnych i karcianych. Wydawca między innymi gier fabularnych z cyklu "Doctor Who" czy gry fabularnej osadzonej w świecie trylogii "Władcy Pierścienia".

Keltia

Yggdrasill