Google+ Rekordowa sprzedaż piątej edycji „Dungeons & Dragons” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Rekordowa sprzedaż piątej edycji „Dungeons & Dragons”

Nathan Stewart, opiekun marki „Dungeons & Dragons” w Wizards of the Coast, ujawnił w obszernym wywiadzie informacje dotyczące sprzedaży nowej edycji D&D oraz planów wydawnictwa względem gry.

Nathan Stewart nie mógł zdradzić dokładnych liczb. Wyjawił jednak, że sprzedaż podręczników do nowej edycji „Dungeons & Dragons” przekroczyła wszelkie oczekiwania wydawnictwa, a obecna tendencja wskazuje, że będzie to najlepsza w historii WotC premierowa sprzedaż. Nathan Stewart jest pewien, że rekordowe wyniki sprzedaży trzeciej edycji D&D zostaną pobite.

Wydawnictwo kolejne dodatki oraz publikacje zamierza wydawać w ramach tworzenia kolejnych historii w świecie D&D. Nowe rasy, klasy, zasady mają być zawsze powiązane z danym wydarzeniem „Dungeons & Dragons”, tak samo jako nowe gry (wideo, planszowe, itp.) i akcesoria od partnerów WotC. Obecnie wydawnictwo tworzy dwa takie wydarzenia w roku, ale ich liczba może się zmniejszyć lub zwiększyć w zależności od potrzeb fanów.

Z wywiadu dowiecie się także między innymi o kanałach dystrybucji podręczników D&D, o tym jak nowa edycja przyciągnęła fanów gry, a także o strategii wydawniczej WotC oraz genezie powstania osadzonej w Forgotten Realms gry wideo „Sword Coast Legends”.

Źródło wieści: Forbes


Dowiedz się więcej:


Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

Wizards of the Coast

Amerykańskie wydawnictwo growe znane z gry karcianej "Magic: the Gathering". Po zakupieniu wydawnictwa TSR wydaje gry spod znaku "Dungeons & Dragons". Obecnie część korporacji Hasbro.