Google+ Zasady bitew w „Dungeons & Dragons” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Zasady bitew w „Dungeons & Dragons”

W ramach nowego cyklu publikacji wydawnictwo Wizards of the Coast udostępniło robocze zasady bitew do wykorzystania w najnowszej edycji „Dungeons & Dragons”.

Unearthed Arcana to nowy cykl, w którym wydawnictwo zamierza publikować wszelkie nowe, dodatkowe zasady. Od reguł, które w dopracowanej wersji znajdą się w przyszłych dodatkach, po zasady domowe wykorzystywane w kampaniach autorów, od opcji głównych zasad, po materiały do wykorzystania tylko w specyficznych settingach.

Materiały prezentowane będą w podobny sposób do materiałów z pierwszych playtestów piątej edycji D&D. Publikowane zasady są w wersji roboczej, możliwe do wykorzystania w waszych rozgrywkach, ale jeszcze nie dopracowane.

Jako pierwsze udostępniono zasady bitew.

Liczący 9 stron PDF możecie ściągnąć ze strony wydawnictwa.

Źródło wieści: Wizards of the Coast


Dowiedz się więcej:


Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

Wizards of the Coast

Amerykańskie wydawnictwo growe znane z gry karcianej "Magic: the Gathering". Po zakupieniu wydawnictwa TSR wydaje gry spod znaku "Dungeons & Dragons". Obecnie część korporacji Hasbro.