Google+ Monica Marlowe zwyciężczynią RPG Superstar 2015 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Monica Marlowe zwyciężczynią RPG Superstar 2015

Wydawnictwo Paizo ogłosiło wyniki tegorocznego konkursu RPG Superstar.

Zwyciężczynią została Monica Marlowe, której finałowa przygoda „Down the Blighted Path” zostanie oficjalnie wydana w styczniu 2016 roku.

Monica na poszczególne etapy konkursu przygotowała: magiczną broń, dzięki której klerycy mogą wspomóc drużynę podczas walki z nieumarłymi; mapę twierdzy krasnoludzkiej damy; świeży pomysł na bezgłowego potwora; bitwę w ogrodzie wiszących klatek i nieumarłych; oraz przygodę, która dużą część tych elementów splotła w opowieść o zemście, obowiązku i nieumarłych.

„Down the Blighted Path” zostanie wydana w ramach cyklu Pathfinder Module, jako licząca 64 kolorowe strony przygoda dla postaci 5 poziomu, do wykorzystania z zasadami „Pathfindera” lub innymi zasadami zgodnymi z mechaniką d20 na licencji OGL.

Pozostała trójka finalistów Brian J. Fruzen (USA), Kalervo Oikarinen (Finlandia) oraz Christopher Wasko (USA) dostanie możliwość stworzenia scenariuszy do kampanii „Pathfinder Society”.

Wynik skomentował Owen K.C. Stephens, aktualny gospodarz RPG Superstar:

Na każdym etapie Monica zaskakiwała interesującym pomysłem, który sprawiał że głosujący chcieli zobaczyć jeszcze więcej. Serdecznie gratuluję jej wygrania RPG Superstar 2015 i nie mogę się doczekać rozpoczęcia z nią pracy nad jej wizją przygody w Darklands.


Monica MarloweMonica Marlowe mieszka w Cincinnati, gdzie wraz z grającym mężem wychowują dwójkę małych graczy. Zaczęła grać w latach 80. wraz z poznaniem „D&D Red Box” oraz książek „Choose Your Own Adventure”. Gdy nie gra, jest pielęgniarką oraz pisarką (freelance), a także dziewiarką, ale oczywiście zazwyczaj nie wszystkim na raz. Lubi dostawać w prezencie wino i czekoladę, a jej ulubionym miejscem wizyt jest Disney World.

Źródło wieści: informacja prasowa


Dowiedz się więcej:


Paizo

Założone w 2002 roku amerykańskie wydawnictwo specjalizujące się w produktach do gier na mechanice d20. Początkowo, do roku 2007 wydawało magazyny "Dungeon" oraz "Dragon" przeznaczone dla fanów "Dungeons & Dragons". Obecnie wydawca gry fabularnej "Pathfinder" oraz jedno z największych wydawnictw na rynku.

Pathfinder

Wydana w 2009 roku przez Paizo Publishing gra fabularna w konwencji fantasy, nagrodzona między innymi złotym medalem ENnie Awards. Gra korzysta ze zmodyfikowanej mechaniki d20, znanej z trzeciej edycji gry fabularnej "Dungeons & Dragons". W otwartych betatestach "Pathfindera" wzięło udział ponad 50 tysięcy graczy.

RPG Superstar

Jeden z największych, cyklicznych konkursów twórców gier. Co roku, w kilku sprawdzających różne kompetencje rundach, społeczność Paizo oraz wybrani sędziowie oceniają twórców, a zwycięzca może liczyć na oficjalną publikację swojej pracy przez wydawnictwo.