Google+ „Adventurers!” za darmo w PDF! | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Adventurers!” za darmo w PDF!

Fajne RPG udostępniło za darmo grę fabularną „Adventurers!” w wersji elektronicznej oraz ogłosiło konkurs na nowe settingi do gry.

„Adventurers!” to kompletna gra fabularna na 4 stronach, autorstwa Umberto Pignatelliego, w Polsce wydana na 17 stronach nakładem Fajne RPG. Polskie wersja została ufundowana przez fanów za pośrednictwem serwisu PolakPotrafi.pl wiosną zeszłego roku.

Po prawie dwóch latach od wydania oryginału wydawca wraz z autorem postanowili udostępnić za darmo wersję elektroniczną podręcznika z mechaniką do gry:

Minęły już prawie dwa lata od kiedy „Adventurers!” ukazali się po angielsku. Przez ten czas gra rozrosła się, i to bardziej, niż sobie wyobrażaliśmy, że jest możliwe. W chwili, gdy to piszę, ukazały się po angielsku cztery oficjalne settingi, a kolejne są w drodze. Po polsku jest ich nawet więcej i gracze wyraźnie pokazali, że uwielbiają tę grę. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy i chcę się odwdzięczyć polskim fanom, udostępniam więc wersję elektroniczną mechaniki do gry – za darmo. Liczę na to, że wkrótce spotkamy się w światach „Adventurers!”

Podręcznik z podstawowymi zasadami wraz z kartą postaci możecie ściągnąć ze strony Fajne RPG:

Fajne RPG ogłosiło także konkurs na nowy setting do „Adventurers!”. Dotychczas w ramach linii wydawniczej ukazały się dwa dodatki z nowymi settingami („Nowe Światy I” oraz „Nowe Światy II”), autorstwa między innymi Jakuba „Erpegisa” Osiejewskiego, Macieja „lucka” Sabata czy Artura „Garnka” Ganszyńca. Do kolejnego dodatku Fajne RPG chce zaprosić fanów. Najlepsze z nadesłanych settingów zostaną opublikowane w kolejnym zbiorze z settingami, a ścisła czołówka będzie miała także szansę trafić do dużego anglojęzycznego dodatku do „Adventurers!”.

Konkurs będzie miał dwa etapy. W pierwszym, który potrwa do 12 kwietnia, należy nadesłać krótki opis pomysłu na setting. Jedna osoba może podesłać maksymalnie dwa pomysły. Jeżeli pomysł spodoba się wydawcy, w drugim etapie, który potrwa do końca maja, będziecie swój pomysł musieli rozwinąć w tekst na około 8-10 stronach A4, w którym przedstawicie wasz setting, rządzące nim zasady, zarys bestiariusza oraz 3 gotowe postaci, służące za archetypy.

Szczegóły zasad konkursu znajdziecie na stronie Fajne RPG.

Źródło wieści: Fajne RPG


Dowiedz się więcej:


Adventurers!

Czterostronicowa minigra fabularna autorstwa Umberto Pignatelliego nawiązująca do klasycznych, staroszkolnych gier fabularnych.

Fajne RPG

Marka wydawnicza, założona przez Michała „Puszona” Stachyrę, Piotra „Ramela” Korysia i Jacka „Darkena” Gołebiowskiego, znanych na polskim (i nie tylko) rynku wydawców gier fabularnych.