Google+ „World Wide Wrestling RPG” – walka, akcja, dramat! | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„World Wide Wrestling RPG” – walka, akcja, dramat!

Gra fabularna „World Wide Wrestling RPG”, oparta na silniku Apocalypse World Engine, jest dostępna w sprzedaży.

Gra została wydana dzięki udanej zbiórce w serwisie Kickstarter. Przeznaczona jest dla 3-9 graczy. Jeden gracz przejmuje rolę Mistrza Gry, kreując wydarzenia, przeciwników oraz pokazy walk. Pozostali wcielają się w profesjonalnych wrestlerów.

Mechanika „World Wide Wrestling RPG” oparta jest na rozwiązaniach znanych z nagradzanej gry fabularnej „Apocalypse World”. Podręcznik oferuje zasady dotyczące zarówno walk na ringu, jak i historii tworzonych wokół zawodów i zawodników.

Gracze walczą nie tylko o to, by zostać czołowymi zawodnikami, ale jako zawodnicy mają za zadanie także zabawić publiczność.

Na stronie wydawnictwa dostępne są grywalne zasady playtestowe oraz dodatkowe materiały:

Liczący 160 stron podręcznik możecie kupić w sklepie wydawnictwa w wersji elektronicznej (PDF) w cenie 10 dolarów, lub w wersji drukowanej za 20 dolarów.

Źródło wieści: Google+


Dowiedz się więcej:


Apocalypse World

Gra fabularna osadzona w postapokaliptycznym świecie, gdzie gracze wcielają się w wyjątkowych i unikatowych bohaterów. To co wyróżnia grę to m.in. zapisanie poradnika dla Mistrza Gry (tutaj Master of Ceremony) w formie procedur. Gra autorstwa Vincenta Bakera ukazała się po raz pierwszy w 2010 roku. Pierwszym polskim wydawcą gry było Argent Mark Games, w 2015 roku licencję na polskie wydanie przejęło wydawnictwo Gindie.