Google+ „Sword Coast Legends” – nowa gra wideo w świecie „Dungeons & Dragons” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Sword Coast Legends” – nowa gra wideo w świecie „Dungeons & Dragons”

Digital Extremes we współpracy z n-Space wyda „Sword Coast Legends”, kooperacyjną grę wideo osadzoną w świecie Forgotten Realms znanym z gry „Dungeons & Dragons”.

„Sword Coast Legends” pozwoli grać zarówno w trybie pojedynczego gracza, jak i w trybie Mistrza Podziemi (Dungeon Master Mode), który dodatkowo umożliwi rozgrywkę podobną do tradycyjnych gier fabularnych, w których jeden z grających przyjmuje rolę Mistrza Gry. Mistrzowie Podziemi w czasie rzeczywistym będą mogli modyfikować rozgrywkę wprowadzając nowe pułapki, potwory, miejsca oraz wydarzenia, a także nagradzać i karać postacie graczy. Dodatkowo otrzymają wszystkie narzędzia potrzebne do tworzenia całych kampanii.

Gra oparta będzie na zasadach najnowszej, piątej edycji „Dungeons & Dragons”.

W podstawowej wersji gry będzie można się wcielić w jedną z sześciu klas postaci, przedstawiciela jednej z pięciu ras: krasoludów, elfów, półelfów, halflingów oraz ludzi. Dodatkowe rasy zostaną wprowadzone w kolejnych rozszerzeniach gry.

Gra zostanie wydana jeszcze w tym roku. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

Więcej informacji znajdziecie na stronie gry.

Źródło wieści: EN World


Dowiedz się więcej:


Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

Wizards of the Coast

Amerykańskie wydawnictwo growe znane z gry karcianej "Magic: the Gathering". Po zakupieniu wydawnictwa TSR wydaje gry spod znaku "Dungeons & Dragons". Obecnie część korporacji Hasbro.