Google+ Gra fabularna „Stalker” dostępna za darmo w PDF | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Gra fabularna „Stalker” dostępna za darmo w PDF

Zapowiedziana po raz pierwszy w 1996 roku gra fabularna „Stalker”, oparta na motywach powieści „Piknik na skraju drogi” Arkadija i Borysa Strugackich, została w końcu wydana.

Akcja „Stalkera” osadzona jest w niedalekiej przyszłości, na początku XXI wieku. Światem rządzą ogromne międzynarodowe konsorcja. Strefy, powstałe wokół miejsc lądowania obcych, są źródłem zadziwiających obiektów pochodzenia pozaziemskiego. Po obce artefakty wyprawiają się stalkerzy, przełamując korporacyjny monopol.

W podręczniku znajdziecie zasady tworzenia postaci; łatwą do opanowania mechanikę uzupełnioną o specjalną talię kart wzbogacającą reguły o nowe, niespotykane mechanizmy; opis świata XXI wieku; opisy obcych artefaktów i niezbędnego sprzętu; a także przykładowy scenariusz.

Do zabawy potrzebne są kostki sześciościenne oraz talia kart pomocniczych do gry „Stalker” (dołączona do podręcznika do samodzielnego wydrukowania i przygotowania przed rozpoczęciem gry).

Podręcznik autorstwa Łukasza M. Pogody i Mateusza Tomczyka został wydany w wersji elektronicznej (PDF) za darmo na licencji Creative Commons BY-NC-SA. Licencja pozwala swobodnie udostępniać tekst podręcznika i modyfikować go, a także tworzyć treści pochodne czerpiące ze „Stalkera”. Nie wolno jednak wykorzystywać „Stalkera” i inspirowanych grą treści w celach komercyjnych. Nowo stworzony materiał musi zostać udostępniony na tych samych zasadach.

Więcej informacji między innymi o historii powstania gry, kulisach wydania oraz o samej grze znajdziecie:

stalker_logo

Autorzy podręcznika: Łukasz M. Pogoda,  Mateusz Tomczyk

Komiks: Krzysztof Korzeniak, Mateusz Tomczyk

Autorzy ilustracji oryginalnych: Hubert Czajkowski,  Andrzej Janicki, Krzysztof Korzeniak, Łukasz M. Pogoda, Krzysztof Różański, Piotr Wyskok

Ilustracja na okładce, ilustracje rozdziałów: Jakub Zbyszyński (Athena Studio)

Dodatkowe materiały: Wiktor Serewiś

Redakcja: Marcin Segit

DTP: Mateusz Jańczyk

Ilustracje dodatkowe: Bradley K. McDevitt, Skortched Urf’ Studios, Louis Porter Jr. Design W podręczniku wykorzystano cytaty z powieści Arkadija i Borysa Strugackich „Piknik na skraju drogi”. Tekst gry objęty jest licencją Creative Commons BY-NC-SA.

Plik ZIP zawiera:

  • podręcznik
  • zestaw kart specjalnych (awers i rewers do wydrukowania i wycięcia)
  • oryginalną kartę postaci z 1996 roku
  • poprawioną kartę postaci

Źródło wieści: Oficjalna strony gry