Google+ Film na podstawie „Numenery” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Film na podstawie „Numenery”

W serwisie Kickstarter trwa zbiórka na krótkometrażowy film „Numenera: Strand” oparty na grze fabularnej „Numenera”.

Film powstanie przy współpracy Monte Cook Games oraz szwedzkiego studio Valdes/Eriksdotter.

Prace nad filmem rozpoczęły się na początku 2014 roku, sceny zostały nakręcone, robocza kopia trwającego 6 minut filmu jest na etapie postprodukcji.

Film opowiada o zbieraczu, który szukając wartościowych przedmiotów na plaży znajduje artefakt. To rozpoczyna łańcuch wydarzeń, które całkowicie zmienią jego życie.

Pieniądze ze zbiórki posłużą do zapewnienia filmowi lepszych efektów specjalnych, a przy odpowiednich funduszach także na rozszerzenie filmu o dodatkowe sceny.

Zbiórka potrwa do 4 marca.

Przewidywana data premiery to lipiec 2015.

Więcej informacji znajdziecie na stronie zbiórki.

Źródło wieści: EN World


Dowiedz się więcej:


Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.

Monte Cook

Wielokrotnie nagradzany autor (lub współautor) ponad 90 różnych gier fabularnych i suplementów, takich jak "Ptolus", "Monte Cook's World of Darkness" oraz "Numenera". Właściciel wydawnictwa Monte Cook Games, wydawcy "Numenery" oraz "The Strange".

Numenera

Osadzona w dalekiej przyszłości gra fabularna łącząca konwencje science fantasy i postapokalipsy. Gracze wcielą się w członków nowej cywilizacji o poziomie technologicznym zbliżonym do średniowiecza. W licznych ruinach będą mogli jednak znaleźć pozostałości po dawnych, bardzo zaawansowanych technologicznie cywilizacjach. Gra została wydana w trzecim kwartale 2013 roku dzięki funduszom zebranym w serwisie Kickstarter.