Google+ Czwarta edycja „Earthdawna” już w sprzedaży | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Czwarta edycja „Earthdawna” już w sprzedaży

Podręcznik Gracza do czwartej edycji „Earthdawna” jest już dostępny w sklepie wydawnictwa FASA Games.

Nowa edycja gry, która powstaje dzięki udanej zbiórce w serwisie Kickstarter (zebrano 109 596 dolarów), osadzona jest pięć lat po zakończeniu się Drugiej Wojny Therańskiej, opisanej w kampanii „Barsaive at War” (wydanej przez Living Room Games do drugiej edycji gry). Wojska therańskie zostały w dużej mierze przepędzone z Barsawii, Throal z trudem uniknął wojny domowej, klan Denairastów nadal próbuje zdominować prowincję, a Horrory, jak zawsze, czają się w cieniu, karmiąc się bólem, cierpieniem i niepewnością jutra, które pozostawiła wojna.

W Podręczniku Gracza znajdziecie wszystkie potrzebne graczom zasady, w tym podstawy mechaniki, ścieżki rozwoju adeptów do 8. kręgu, opisy talentów, umiejętności, zaklęć oraz ekwipunku (broń, pancerze, powszechne przedmioty magiczne, eliksiry, amulety krwi, przedmioty codziennego użytku), a także krótki opis świata gry.

Pełny opis świata gry wraz z jego historią, bestiariusz, opisy skarbów magicznych, wskazówki oraz zasady dla prowadzących znajdą się w Podręczniku Mistrza Gry, którego wersja robocza powinna do końca miesiąca zostać udostępniona tym, którzy wsparli zbiórkę na Kickstarterze.

Liczący 524 strony „Earthdawn 4th Edition Player’s Guide” w formacie PDF dostępny jest w cenie 22,45 dolarów w sklepie wydawnictwa.

Wersja w druku trafi do sprzedaży w marcu.

Źródło wieści: Kickstarter


Dowiedz się więcej:


Earthdawn

Gra fabularna w konwencji heroic fantasy, osadzona w świecie pełnym niezwykłych przygód, wszechobecnej magii i przerażających niebezpieczeństw. Oryginalnie wydana w 1993 roku przez wydawnictwo FASA, w 1998 roku doczekała się polskiego tłumaczenia za sprawą wydawnictwa MAG. Gracze wcielają się w adeptów, ponadprzeciętne jednostki, które dzięki możliwości korzystania z magicznej energii, zdolne są do dokonywania wielkich czynów. Mechanika, silnie powiązana ze światem gry, wykorzystuje System Stopni, w którym danemu stopniowi testowanej cechy/zdolności/umiejętności przyporządkowany jest odpowiedni zestaw kości (w skład których wchodzą kości od k4 do k20).

FASA

Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.