Google+ Conan powróci jesienią! | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Conan powróci jesienią!

Modiphius Entertainment zapowiedziało wydanie „CONAN Adventures In An Age Undreamed Of”, nowej gry fabularnej sword & sorcery, opartej na prozie Roberta E. Howarda.

Wydawnictwo otrzymało licencję od Conan Properties i już tego lata możemy się spodziewać zbiórki na wydanie podręcznika głównego oraz licznych dodatków.

„CONAN Adventures In An Age Undreamed Of” korzystać będzie z mechaniki 2d20, zaprojektowanej przez Jaya Little’a do nowej edycji „Mutant Chronicles”, zmodyfikowanej na potrzeby nowej gry o Conanie.

Twórcy projektując nową grę zamierzają opierać się w dużym stopniu na oryginalnych opowiadaniach o Conanie. W skład zespołu wchodzą między innymi Timothy Brown („Dark Sun”), Jason Durall („Basic Roleplaying”, „Serenity”, „The Laundry”) oraz Chris Lites („Savage Worlds”).

Za zgodność materiałów z duchem prozy Roberta E. Howarda odpowiadać będzie Jeffrey Shanks, nagrodzony badacz literatury i felietonista.

Planowana data wydania to jesień 2015 roku.

Źródło wieści: Modiphius Entertainment


Dowiedz się więcej:


Modiphius

Brytyjskie wydawnictwo założone przez Chrisa Bircha, twórcę nominowanych do ENnie Awards settingów "Starblazer Adventures" oraz "Legends of Anglerre". Wydawca między innymi "Achtung! Cthulhu" oraz "Mutant: Year Zero".

Mutant Chronicles

Szwedzka postapokaliptyczna gra fabularna, po raz pierwszy wydana w 1993 roku przez Target Games. Gra, pomimo zapowiedzi, niestety nigdy nie została wydana w Polsce. Polscy gracze mogą za to kojarzyć inne gry osadzone w uniwersum „Mutant Chronicles”, takie jak „Doom Trooper”, „Dark Eden” czy „Warzone”.