Google+ Quentin po raz siedemnasty | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Quentin po raz siedemnasty

Ruszyła siedemnasta edycja konkursu Quentin na najlepszy scenariusz do gry fabularnej.

Prace można nadsyłać do 31 lipca 2015 roku. Oficjalne ogłoszenie zwycięzcy odbędzie się na konwencie Copernicon w Toruniu.

W poprzedniej edycji konkursu zwyciężyli Michał Laskowski oraz Dawid Szymański za przygodę „1879” do gry fabularnej „Zew Cthulhu”. Przygoda, wraz z komentarzami sędziów, dostępna jest na stronie konkursu.

Skład Kapituły nie uległ większej zmianie. Zgodnie ze zwyczajem aktualni zwycięzcy konkursu (Michał Laskowski, Dawid Szymański) zajęli miejsce rotacyjne w składzie sędziowskim, zastępując poprzedniego zwycięzcę (Łukasz Fedorowicz). Dodatkowo do składu Kapituły dołączyła Aleksandra Mochocka.

Skład jury i profile sędziów, a także regulamin dostępne są na stronie konkursu.

1879

Źródło wieści: Quentin


Dowiedz się więcej:


Quentin

Doroczny, polski konkurs na najlepszy oryginalny i nigdzie dotąd nie publikowany scenariusz do gry fabularnej.

Zew Cthulhu

Gra fabularna w konwencji grozy, wydana po raz pierwszy w 1981 roku przez wydawnictwo Chaosium. Gracze wcielają się w badaczy tajemnic związanych ze stworzoną przez H. P. Lovecrafta i jego następców mitologią Cthulhu. Gra korzysta z mechaniki Basic Roleplaying, opartej na rzutach procentowych. Najnowsza polska edycja podręcznika została wydana przez wydawnictwo Galmadrin w 2011 roku.