Google+ Polska edycja „Monsterhearts” coraz bliżej | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Polska edycja „Monsterhearts” coraz bliżej

Twórcy „Armii Apokalipsy” ujawnili więcej informacji o planach wydawniczych na ten rok.

Cały czas trwają prace nad dodatkiem „Psalmy Piekieł” do „Armii Apokalipsy”, który poświęcony będzie przede wszystkim Wrogowi, jego sługom i jego domenie. Znajdziecie w nim opisy frakcji między Upadłymi, opisy mocy oraz informacje na temat Kręgów Piekieł.

W zaawansowanej fazie są prace nad tłumaczeniem nagrodzonej Indie RPG Award gry fabularnej „Monsterhearts” opartej na mechanice Apocalypse World Engine, znanej z gry fabularnej „Apocalypse World”. Ukończono już 2/3 tłumaczenia. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, to gra w języku polskim ukaże się jeszcze w tym roku.

Autorzy pracują także nad wersją „Armii Apokalipsy” na mechanice Apocalypse World Engine oraz nad drugą edycją gry fabularnej „Poza Czasem”, z całkowicie nową mechaniką. Nie wiadomo jeszcze kiedy te projekty doczekają się finalizacji.

Źródło wieści: Blog "Armii Apokalipsy"


Dowiedz się więcej:


Apocalypse World

Gra fabularna osadzona w postapokaliptycznym świecie, gdzie gracze wcielają się w wyjątkowych i unikatowych bohaterów. To co wyróżnia grę to m.in. zapisanie poradnika dla Mistrza Gry (tutaj Master of Ceremony) w formie procedur. Gra autorstwa Vincenta Bakera ukazała się po raz pierwszy w 2010 roku. Pierwszym polskim wydawcą gry było Argent Mark Games, w 2015 roku licencję na polskie wydanie przejęło wydawnictwo Gindie.

Armie Apokalipsy

Gra fabularna dla pełnoletnich graczy. Jej akcja rozgrywa się w świecie bliźniaczo podobnym do naszego, w którym anioły zostały zesłane z niebios, by stanąć naprzeciw sił Wroga w ostatecznej bitwie. Gracze wcielają się w role skrzydlatych wojowników o nadludzkiej mocy, którzy dzielą czas między epickie starcia z piekielnymi hordami, politykę i intrygi w anielskiej społeczności, a korzystanie z uroków nowej, cielesnej egzystencji.

Indie RPG Awards

Istniejąca od 2002 roku inicjatywa nagradzająca gry niezależne w kilku kategoriach m.in. Niezależna gra roku, Najlepsza produkcja, najlepsza gra darmowa, najlepsze wsparcie, najlepszy dodatek oraz za najbardziej innowacyjną grę.

Menhir

Wydawnictwo założone w 2003 roku przez Katarzynę oraz Marcina Kuczyńskich. W dorobku wydawnictwa jest wydana w 2004 roku, celtycka gra fabularna "Poza Czasem", a także gra fabularna "Armie Apokalipsy", w której gracze wcielają się w role aniołów.