Google+ Plany wydawnicze Green Ronin Publishing na rok 2015 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Plany wydawnicze Green Ronin Publishing na rok 2015

Green Ronin Publishing w planie wydawniczym na ten rok zapowiedziało wydanie między innymi nowego podręcznika do gry fabularnej „Dragon Age” oraz osobnego podręcznika z wykorzystaną w grze mechaniką Adventure Game Engine.

Nowy, liczący 400 stron, podręcznik główny do „Dragon Age” będzie zawierał wszystkie materiały z zestawów 1-3, które nie będą już wydawane. Przygoda z zestawu 1 zostanie zamieniona na nową, pojawią się też inne nowe materiały. Najważniejszą zmianą natomiast będzie niepowiązanie z żadnym wydarzeniem czy okresem w settingu znanym z serii gier.

Poza podręcznikiem głównym linia „Dragon Age” wzbogaci się także o nowy poradnik dla MG („Game Master’s Kit”) oraz nowe suplementy, między innymi dodatek „Inquisition” oparty na materiałach z gry wideo „Dragon Age: Inquisition”.

Green Ronin Publishing planuje też wydać mechanikę Adventure Game Engine wykorzystywaną w „Dragon Age” w osobnym podręczniku. System nie będzie zawierał domyślnego settingu, zmodyfikowane zostaną także zasady dotyczące magii, tak by były bardziej uniwersalne. Premiera powinna odbyć się w maju.

Ponadto rozwijana będzie linia gry fabularnej „Mutants & Masterminds”. Wydawnictwo planuje wydać dodatek „The Cosmic Handbook” oraz podręcznik settingowy „Freedom City” znany z pierwszej edycji gry.

Fanów „Pathfindera” powinna zainteresować zapowiedź „Return to Freeport”, serii przygód osadzonych w pirackim settingu „Freeport”, które będą publikowane pojedynczo w formacie PDF i po koniec roku zebrane w jeden podręcznik w druku.

Green Ronin Publishing nie zapomina także o linii „A Song of Ice and Fire Roleplaying”, gry fabularnej na podstawie cyklu powieściowego George’a R.R. Martina „Pieśń Lodu i Ognia”. Wydawnictwo planuje wydać przygodę „Dragon’s Hoard”, podręcznik gracza („Player’s Guide) oraz kilka dodatków w PDF.

Źródło wieści: Green Ronin Publishing


Dowiedz się więcej:


A Song of Ice and Fire

Gra fabularna fantasy na podstawie cyklu powieściowego George'a R.R. Martina „Pieśń Lodu i Ognia” oraz serialu telewizyjnego „Gra o Tron”. Wydawcą jest Green Ronin Publishing. Po śmierci władcy Siedmiu Królestw rozpoczyna się bezpardonowa walka o sukcesję.

Dragon Age

to gra fabularna stworzona na podstawie znanej serii gier komputerowych o tym samym tytule. Gra korzysta z mechaniki "Adventure Game Engine" opartej na kościach K6.

Green Ronin Publishing

Wielokrotnie nagradzane amerykańskie wydawnictwo założone w 2000 roku przez Chrisa Pramasa, współtwórcę "Warhammera". Do najbardziej znanych linii wydawniczych Green Ronin Publishing należą "Mutants & Masterminds", "Dragon Age" oraz "A Song of Ice and Fire Roleplaying".

Mutants & Masterminds

Pathfinder

Wydana w 2009 roku przez Paizo Publishing gra fabularna w konwencji fantasy, nagrodzona między innymi złotym medalem ENnie Awards. Gra korzysta ze zmodyfikowanej mechaniki d20, znanej z trzeciej edycji gry fabularnej "Dungeons & Dragons". W otwartych betatestach "Pathfindera" wzięło udział ponad 50 tysięcy graczy.