Google+ Nowa, rozszerzona edycja „Monster of the Week” w sprzedaży | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Nowa, rozszerzona edycja „Monster of the Week” w sprzedaży

Evil Hat Productions wprowadziło do sprzedaży nową edycję, opartej na mechanice Apocalypse World Engine, gry fabularnej „Monster of the Week”.

„Monster of the Week” to przeznaczona dla 3-5 graczy gra fabularna w konwencji horroru akcji. Gracze wcielają się w łowców potworów i przeżywają przygody inspirowane takimi serialami jak „Buffy: Postrach wampirów”, „Nie z tego świata” oraz „Z Archiwum X”.

Nowa edycja zawiera poprawione zasady, nowe materiały oraz nowe ilustracje i liczy 320 stron, czyli ponad 100 stron więcej niż oryginał.

Podręcznik w wersji PDF kupicie za pośrednictwem DriveThruRPG w cenie 12 dolarów.

Podręcznik w druku dostępny jest w sklepie Evil Hat Productions za 25 dolarów.

Jeżeli podręcznik główny to dla was za mało, dostępne są także rozszerzenia:

Źródło wieści: Google+


Dowiedz się więcej:


Apocalypse World

Gra fabularna osadzona w postapokaliptycznym świecie, gdzie gracze wcielają się w wyjątkowych i unikatowych bohaterów. To co wyróżnia grę to m.in. zapisanie poradnika dla Mistrza Gry (tutaj Master of Ceremony) w formie procedur. Gra autorstwa Vincenta Bakera ukazała się po raz pierwszy w 2010 roku. Pierwszym polskim wydawcą gry było Argent Mark Games, w 2015 roku licencję na polskie wydanie przejęło wydawnictwo Gindie.

Evil Hat Productions

to amerykańskie wydawnictwo zajmujące się grami fabularnymi, współzałożone przez Freda Hicksa. Choć wydawnictwo posiada w swoim dorobku znane i doceniane gry niezależne takie jak Don't Rest Your Head, A Penny for My Thoughts czy Do: Pilgrims of the Flying Temple, to flagowym produktem Evil Hat Productions są mechanika FATE oraz gry na niej oparte: Dresden Files, Spirit of the Century, Diaspora. W 2012 roku wydawnictwo weszło na rynek gier planszowych oraz beletrystyki.