Google+ Wesprzyj polskie wydanie czwartej edycji „Earthdawna”! | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Wesprzyj polskie wydanie czwartej edycji „Earthdawna”!

Ruszyła zorganizowana przez Fajne RPG zbiórka na wydanie podręczników podstawowych do polskiej wersji czwartej edycji „Earthdawna”.

„Earthdawn” to gra fabularna w konwencji heroic fantasy, osadzona w świecie pełnym niezwykłych przygód, wszechobecnej magii i przerażających niebezpieczeństw. Oryginalnie wydana w 1993 roku przez wydawnictwo FASA, w 1998 roku doczekała się polskiego tłumaczenia za sprawą wydawnictwa MAG i przez dobrych kilka lat cieszyła się niemałym zainteresowaniem fanów. Oprócz podręcznika głównego ukazało się w Polsce dwanaście dodatków oraz cztery przygody.

Nowa edycja gry, która powstaje dzięki udanej zbiórce w serwisie Kickstarter (zebrano 109 596 dolarów), osadzona będzie pięć lat po zakończeniu się Drugiej Wojny Therańskiej, opisanej w kampanii „Barsaive at War” (wydanej przez Living Room Games do drugiej edycji gry). Wojska therańskie zostały w dużej mierze przepędzone z Barsawii, Throal z trudem uniknął wojny domowej, klan Denairastów nadal próbuje zdominować prowincję, a Horrory, jak zawsze, czają się w cieniu, karmiąc się bólem, cierpieniem i niepewnością jutra, które pozostawiła wojna.

W przypadku powodzenia zbiórki w serwisie Wspieram.to nowa edycja „Earthdawna” ukaże się także w Polsce. Wydawcą gry będzie Michał „Puszon” Stachyra, a nad projektem czuwa Piotr „Ramel” Koryś. Wspierać ich będą Jakub „Erpegis” Osiejewski, Michał „Kosmit” Kosmala, Grzegorz „Łysy” Uberman, Przemysław „Gerion” Kusiakiewicz, Marcin „ajfel” Zawiślak, Wojciech „Habib” Czyż oraz Wojciech „Sethariel” Żółtański. Za oprawę graficzną oraz skład podręczników odpowiedzialny będzie Bartłomiej Fedyczak.

Do wydania podręczników głównych w twardej i miękkiej oprawie wraz z dwustronną mapą (B2), ekranem Mistrza Gry i przygodą wprowadzającą przygotowaną specjalnie na potrzeby polskiego wydania Fajne RPG potrzebuje 58 800 złotych. W przypadku osiągnięcia sumy 75 000 złotych zostanie także wydany dodatek „Companion”, zawierający informacje przeznaczone dla adeptów wyższych kręgów.

Podręczniki główne w wersji PDF dostępne są przy wsparciu wysokości 70 złotych.

Zbiórka potrwa do 8 lutego. Planowana data premiery gry to lato 2015 roku. Szczegóły na stronie zbiórki.

Źródło wieści: informacja prasowa


Dowiedz się więcej:


Earthdawn

Gra fabularna w konwencji heroic fantasy, osadzona w świecie pełnym niezwykłych przygód, wszechobecnej magii i przerażających niebezpieczeństw. Oryginalnie wydana w 1993 roku przez wydawnictwo FASA, w 1998 roku doczekała się polskiego tłumaczenia za sprawą wydawnictwa MAG. Gracze wcielają się w adeptów, ponadprzeciętne jednostki, które dzięki możliwości korzystania z magicznej energii, zdolne są do dokonywania wielkich czynów. Mechanika, silnie powiązana ze światem gry, wykorzystuje System Stopni, w którym danemu stopniowi testowanej cechy/zdolności/umiejętności przyporządkowany jest odpowiedni zestaw kości (w skład których wchodzą kości od k4 do k20).

Fajne RPG

Marka wydawnicza, założona przez Michała „Puszona” Stachyrę, Piotra „Ramela” Korysia i Jacka „Darkena” Gołebiowskiego, znanych na polskim (i nie tylko) rynku wydawców gier fabularnych.

Wspieram.to

Polski serwis finansowania społecznościowego wzorowany na Kickstarterze.