Google+ Zbiórka na papierowe wydanie „Wiatyka” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Zbiórka na papierowe wydanie „Wiatyka”

W serwisie Wspieram.to trwa zbiórka na wydruk gry fabularnej „Wiatyk” autorstwa  Macieja „Aureusa” Gajzlerowicza.

Podręcznik pierwotnie ukazał się pod koniec sierpnia za darmo (na licencji Creative Commons) w formacie PDF. Wersja w druku oparta będzie na nowej, zaktualizowanej i przeredagowanej edycji gry, w której znajdą się między innymi nowe ilustracje oraz dodatkowe materiały (np. przykładowe postaci).

Wydrukiem gry zajmie się wydawnictwo Menhir, odpowiedzialne między innymi za grę fabularną „Armie Apokalipsy”. Autor pragnie, by gra pozostała darmowa, dlatego podręczniki zostaną wydrukowane non-profit. Ani autor, ani wydawnictwo nie będą czerpać zysków z wydania gry.

W ramach zbiórki zostaną wydane dwie wersje podręczników:

  • podręcznik kolorowy w miękkiej oprawie, w cenie 45 złotych,
  • podręcznik czarno-biały bez ilustracji, w miękkiej oprawie, w cenie 14 złotych.

„Wiatyk” jest grą w konwencji dark fantasy osadzoną w kontekstach retrogamingowych, z mechaniką opartą na rzutach kośćmi sześciościennymi (k6). W podręczniku znajdziecie krótki opis świata gry, proste zasady oraz materiały ułatwiające prowadzenie kampanii w konwencji tzw. sandboxu, w tym różnego rodzaju przydatne generatory oraz tabele, pomagające w improwizacji podczas sesji (generatory i tabele spotkań losowych korzystają z różnych kości – k8, k10, k12, k20, k100).

Podręcznik w formacie PDF możecie pobrać w trzech wersjach za darmo z oficjalnej strony gry.

–> POBIERZ <–

Zbiórka potrwa do 30 listopada.

Szczegóły znajdziecie na stronie projektu w serwisie Wspieram.to.

Źródło wieści: Facebook


Dowiedz się więcej:


Armie Apokalipsy

Gra fabularna dla pełnoletnich graczy. Jej akcja rozgrywa się w świecie bliźniaczo podobnym do naszego, w którym anioły zostały zesłane z niebios, by stanąć naprzeciw sił Wroga w ostatecznej bitwie. Gracze wcielają się w role skrzydlatych wojowników o nadludzkiej mocy, którzy dzielą czas między epickie starcia z piekielnymi hordami, politykę i intrygi w anielskiej społeczności, a korzystanie z uroków nowej, cielesnej egzystencji.

Menhir

Wydawnictwo założone w 2003 roku przez Katarzynę oraz Marcina Kuczyńskich. W dorobku wydawnictwa jest wydana w 2004 roku, celtycka gra fabularna "Poza Czasem", a także gra fabularna "Armie Apokalipsy", w której gracze wcielają się w role aniołów.

Wiatyk

Darmowa retrogra fabularna w konwencji dark fantasy, z mechaniką opartą na rzutach kośćmi sześciościennymi (k6). W podręczniku znajdziecie krótki opis świata gry, proste zasady oraz materiały ułatwiające prowadzenie kampanii w konwencji tzw. sandboxu, w tym różnego rodzaju przydatne generatory oraz tabele, pomagające w improwizacji podczas sesji.

Wspieram.to

Polski serwis finansowania społecznościowego wzorowany na Kickstarterze.