Google+ „Silent Legions” – sandbox inspirowany mitami Cthulhu | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Silent Legions” – sandbox inspirowany mitami Cthulhu

W serwisie Kickstarter rozpoczęła się zbiórka mająca na celu wydanie gry fabularnej pod tytułem „Silent Legions” autorstwa Kevina Crawforda.

Podręcznik będzie nawiązywał do mechaniki „Stars Without Numbers”, gry w konwencji science fiction z nurtu OSR (Old School Renaissance). „Silent Legions” ma umożliwiać prowadzenie kampanii sandboxowych, korzystających z konwencji horroru, czerpiąc z mitologii Cthulhu, jednocześnie unikając adaptowania znanych bóstw, kultów i przedmiotów.

Liczący 160 stron podręcznik w formacie PDF można zdobyć za dziesięć dolarów (betę natychmiast po wsparciu zbiórki, wersję finalną w okolicach kwietnia 2015 roku). Wersję drukowaną będzie można nabyć za pośrednictwem sklepu DriveThruRPG zarówno w oprawie twardej, jak i miękkiej. Zbiórka zakończy się 19 grudnia i jest już bliska ufundowania.

Podręcznik, poza mechaniką, ma zawierać:

  • narzędzia do generowania potworów, bogów, kultów, obcych wymiarów i innych elementów kojarzonych z literaturą Lovecrafta,
  • narzędzia umożliwiające zapełnienie i koordynowanie świata gry,
  • szablony przygód.

Więcej informacji znajdziecie na stronie zbiórki.

Projekt jest o tyle nietypowy, że konwencja horroru zazwyczaj nie jest kojarzona z sandboxowymi metodami prowadzenia sesji. Nie jest to jednak pierwsza tego typu próba połączenia tych odległych od siebie idei. Ponad rok temu, także w serwisie Kickstarter, odbyła się zbiórka na grę fabularną grozy „Raiders of R’lyeh”. Podręcznik do gry, zgodnie z zapowiedziami autora, ma zawierać porady oraz narzędzia do prowadzenia gry w stylu sandboksowym. Choć zbiórka na wydanie gry się powiodła, projekt nie został jeszcze ukończony.

Źródło wieści: Google+


Dowiedz się więcej:


Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.

OSR

Old School Renaissance, w skrócie OSR, to nieformalny ruch związany z grami retro, opartymi na rozwiązaniach i mechanizmach starych gier z lat 70. czy 80. ubiegłego wieku.

Stars Without Number

Gra fabularna retro w konwencji science fiction inspirowana ruchem Old School Renaissance oraz grą "Dungeons & Dragons" w edycjach autorstwa Toma Moldvay'a i Franka Mentzera. W podręczniku znajdziecie mechanikę kompatybilną z większością retroklonów opartych na d20, podstawowy opis świata gry oraz narzędzia do tworzenia własnych przygód w sandboxowym stylu.