Google+ Monte Cook Games wyda „The Cypher System”. Jest już pierwszy projekt na zapowiedzianej mechanice. | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Monte Cook Games wyda „The Cypher System”. Jest już pierwszy projekt na zapowiedzianej mechanice.

Monte Cook Games zapowiedziało wydanie „The Cypher System Rulebook”, czyli podręcznika z mechaniką znaną z gier „Numenera” i „The Strange”.  Tymczasem w serwisie Kickstarter ruszyła zbiórka na „Shotguns and Sorcery” – pierwszy, wydany przez inne wydawnictwo system korzystający z Cypher System.

„The Cypher System Rulebook” ukaże się latem 2015 roku. Podręcznik pozwoli rozgrywać na mechanice Cypher System sesje w dowolnej konwencji. Zawierać będzie także nowe elementy mechaniki, a także liczne porady, dotyczące dostosowania Cypher System do własnych kampanii.

„Shotguns and Sorcery” natomiast to nowa gra fabularna noir fantasy Matta Forbecka, osadzona w świecie z serii książek tego samego autora.

Zbudowana na górze i otoczona murem mroczna metropolia Dragon City, rządzona przez Smoczego Imperatora (Dragon Emperor), jest co noc atakowana przez hordy zombie dowodzone przez tajemniczego nekromantę zwanego Władcą Martwych (The Ruler of the Dead). Ludzie żyją w zamkniętej społeczności, ponad goblinami, ale poniżej elfów, krasnoludów i Smoczego Imperatora. Odważni bohaterowie mogą próbować wyjść poza mury. Okradanie ruin poza miastem jest zabronione, ale ci, którym ujdzie to na sucho nie powinni żałować.

Liczący 300 stron podręcznik w twardej oprawie zawierać będzie wszystko, co potrzebne do gry; opis świata oraz mechanikę.

Podręcznik w wersji elektronicznej dostępny jest przy wsparciu w wysokości 25 dolarów. Zbiórka potrwa jeszcze 42 dni (do 2 stycznia 2015). Ukończenia projektu i wydania gry można się spodziewać najwcześniej pod koniec przyszłego roku. Więcej informacji znajdziecie na stronie zbiórki.

Źródło wieści: Google+


Dowiedz się więcej:


Cypher System

Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.

Numenera

Osadzona w dalekiej przyszłości gra fabularna łącząca konwencje science fantasy i postapokalipsy. Gracze wcielą się w członków nowej cywilizacji o poziomie technologicznym zbliżonym do średniowiecza. W licznych ruinach będą mogli jednak znaleźć pozostałości po dawnych, bardzo zaawansowanych technologicznie cywilizacjach. Gra została wydana w trzecim kwartale 2013 roku dzięki funduszom zebranym w serwisie Kickstarter.

The Strange