Google+ „Graj fair” – nowy almanach Mistrza Gry od Portal Games | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Graj fair” – nowy almanach Mistrza Gry od Portal Games

Portal Games zapowiedziało wydanie „Graj fair”, piątego już poradnika z serii almanachów Mistrza Gry.

Dotychczas w ramach serii ukazały się „Graj Twardo”, „Graj z głową”, „Graj fabułą” oraz „Graj trikiem”.

W nowej, liczącej 132 strony książce autorstwa Andrzeja „Enca” Stója znajdziecie anegdoty, porady i triki poświęcone pracy Mistrza Gry, w tym rozdziały o zasadach spajających wszystkich grających, o korzystaniu z podręczników, o konfliktach, władzy i ogólnych prawidłach erpegowego BHP.

„Graj fair” przeszło już redakcję oraz skład i niedługo trafi do druku.

Lada dzień z okazji wydania almanachu Portal Games ogłosi konkurs dla Mistrzów Gry, w którym do wygrania będą nagrody ufundowane przez wydawnictwo oraz firmę Q-Workshop.


AKTUALIZACJA

Portal Games ogłosiło konkurs dla Mistrzów Gry.

Zadaniem w konkursie jest opisanie sztuczki zaserwowanej graczom, z której jesteście naprawdę dumni. Opis nie może być dłuższy niż 1 800 znaków ze spacjami. Prace w formie pliku .txt należy wysłać do 7 grudnia na adres szyma@portalgames.pl.

Zestaw najfajniejszych sztuczek utworzy osobny zbiór, który Portal Games udostępni online w formie pliku PDF.  Na zwycięzcę czeka natomiast zestaw czterech pierwszych tomów z serii „Graj…” oraz sponsorowany przez Q-Workshop zestaw kości Tech Dice.

Źródło wieści: informacja prasowa


Dowiedz się więcej:


Portal Games

Polskie wydawnictwo, które powstało w 1999 roku w Gliwicach i zaczynało od wydawania dwumiesięcznika poświęconego grom fabularnym. Dziś znane jest zarówno w Polsce, jak i na świecie z szeregu produktów, od gier fabularnych po planszowe czy karciane, a nawet bitewne. Największy rozgłos na świecie przyniosła wydawnictwu gra planszowa "Neuroshima HEX", wydana w Polsce, Francji oraz USA oraz gra fabularna "De Profundis". Oba tytuły stworzył Michał Oracz. W Polsce wydawnictwo kojarzone jest przede wszystkim z grami fabularnymi "Neuroshima" i "Monastyr" oraz ze związanymi z nimi grami planszowymi i karcianymi. Ważnymi pozycjami w portfolio wydawnictwa są także serie poradników dla Mistrzów Gry oraz tłumaczenia popularnych gier indie, takich jak "Honor i Krew" czy "InSpectres". W 2013 roku wydawnictwo zmieniło nazwę z Portal na Portal Games.