Google+ Fantasy Flight Games łączy się z Asmodee | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Fantasy Flight Games łączy się z Asmodee

Fantasy Flight Games, znane między innymi z gier fabularnych osadzonych w uniwersach „Warhammera”, „Warhammera 40 000” oraz „Gwiezdnych Wojen”, wejdzie w skład europejskiej grupy wydawniczej Asmodee.

Asmodee Group jest założonym we Francji międzynarodowym wydawnictwem obecnym w Europie, Stanach Zjednoczonych i w Chinach. Wydawnictwo jest jednym z największych dystrybutorów gier planszowych i karcianych w Europie. Do najbardziej znanych gier wydanych lub dystrybuowanych przez Asmodee należą między innymi „Ticked to Ride”, „7 Wonders”, „Dixit”, „Abyss”, „Dobble” oraz „Jungle Speed”. Ponadto w wybranych krajach europejskich wydawnictwo odpowiedzialne jest za dystrybucję kolekcjonerskich gier karcianych takich jak „Pokemon” oraz „Yu-Gi-Oh!”.

Na początku tego roku Asmodee Group zostało wykupione przez Eurazeo, czołową w Europie firmę inwestycyjną z łącznym portfolio wartym ponad 4 biliony euro. Firma zapowiedziała wsparcie i agresywną politykę dla rozwoju wydawnictwa, celem przekształcenia Asmodee w czołowego na świecie wydawcę i dystrybutora gier tradycyjnych. W ramach nowej strategii w sierpniu tego roku Asmodee Group przejęło Days of Wonder, wydawcę planszówkowych hitów „Ticket to Ride” oraz „Small World”. Teraz do portfolio grupy dołączyło także Fantasy Flight Games.

Dzięki połączeniu Fantasy Flight Games uzyska nowe możliwości dystrybucyjne oraz marketingowe na terenie Europy, a gracze tam, gdzie będzie to możliwe otrzymają dodatkowe wsparcie przy zorganizowanych rozgrywkach.

Dotychczasowe linie wydawnicze Fantasy Flight Games w większości przypadków będą kontynuowane w ramach marki FFG, niektóre jednak, te bardziej pasujące do innych wydawców znajdujących się w portfolio Asmodee Group, mogą zostać przeniesione do tych wydawców.

Źródło wieści: ICv2


Dowiedz się więcej:


Fantasy Flight Games

Amerykańskie wydawnictwo gier znane między innymi z publikacji gier planszowych oraz gier fabularnych ze świata "Warhammera 40 000" oraz uniwersum "Gwiezdnych Wojen".

Warhammer

Gra fabularna dark fantasy, w której gracze wcielają się w postaci różnych profesji, przemierzające Stary Świat - krainę zamieszkałą przez ludzi, krasnoludy, elfy, halflingi inne fantastyczne rasy, nękaną bezustannie przez siły Chaosu.

Warhammer 40 000