Google+ „Eclipse Phase” jednak wydane w Polsce? | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Eclipse Phase” jednak wydane w Polsce?

Mimo wycofania się wydawnictwa Galmadrin z wydania „Eclipse Phase” w Polsce istnieje szansa, że polska edycja gry jednak ujrzy światło dzienne.

Rafał „Lord Koniu” Sejlis, jeden z tłumaczy pierwotnie współpracujących z wydawnictwem Galmadrin, poinformował na swoim blogu o porozumieniu z wydawnictwem Posthuman Studios celem wydania gry w języku polskim. Tekst tłumaczenia jest już gotowy.

Podręcznik zostanie wydany w dwóch wersjach, elektronicznej (PDF) oraz w druku na żądanie (print on demand), do kupienia w sklepie internetowym DriveThruRPG. Wersja elektroniczna będzie dostępna także za darmo (zgodnie z wymogami licencji Creative Commmons).

Data premiery nie jest jeszcze znana.

Źródło wieści: Poltergeist


Dowiedz się więcej:


Eclipse Phase

Gra fabularna science-fiction postapokaliptycznego transhumanizmu, konspiracji i horroru. Gracze wcielają się w agentów tajnej, niezależnej sieci bezpieczeństwa zwanej Firewall, której zadaniem jest przeciwdziałanie zagrożeniom ostatecznym – takim, które zagrażają istnieniu transludzkości: od wojen biologicznych, przez samoreplikujące się chmary nanorobotów, konflikty nuklearne, terrorystów z bronią masowego rażenia, ataki komputerowe, SI poza kontrolą, kontakty z kosmitami, czy cokolwiek co doprowadziłoby już zdziesiątkowaną transludzkość do zagłady. Gra korzysta z mechaniki opartej na rzutach procentowych.

Galmadrin

Założone w 2011 roku przez Dawida "Rathora" Pawlicę gliwickie wydawnictwo gier, odpowiedzialne między innymi za polskie wydania szóstej edycji gry fabularnej "Zew Cthulhu" oraz gry karcianej "Nightfall".

Posthuman Studios

Amerykańskie wydawnictwo gier fabularnych znane z gry "Eclipse Phase" oraz angielskojęzycznego wydania niemieckiej gry "Degenesis".