Google+ Znamy tłumaczy polskiej edycji „Dark Heresy 2” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Znamy tłumaczy polskiej edycji „Dark Heresy 2”

Na stronie projektu oraz na kanale Baniak Baniaka w serwisie Youtube przedstawiono skład osób odpowiedzialnych za tłumaczenie drugiej edycji gry fabularnej „Dark Heresy” na język polski.

Zespół składa się z sześciu osób, w tym z Michała „Baniaka” Bańki, który koordynuje całym projektem:

  • Marcin „Paladyn” Roszkowski (tłumacz od ponad 20 lat, współpracował z Copernicus Corporation przy tłumaczeniu m.in. drugiej edycji „Warhammera” oraz powieści osadzonych w uniwersum „Warhammera 40 000”)
  • Marcin Witkiewicz (pracownik Games Workshop, tłumacz, współpracował z wydawnictwem m.in. przy tłumaczeniu powieści osadzonych w uniwersum „Warhammera 40 000”)
  • Bartosz „Kastor” Chilicki (m.in. tłumacz i koordynator merytoryczny polskiej linii nowego „Świata Mroku”)
  • Krzysztof Kowalczyk (absolwent filologii angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego, ze specjalizacją w literaturze średniowiecznej)
  • Szymon „Siriel” Gwiazda (m.in. szef zespołu odpowiedzialnego za tłumaczenie polskiej, drugiej edycji „Warhammera”)
  • Michał „Baniak” Bańka (szef projektu polskiego wydania drugiej edycji „Dark Heresy”)

Więcej informacji o tłumaczach znajdziecie na oficjalnej stronie polskiego wydania gry, a także usłyszycie w prezentacji na kanale Baniak Baniaka w serwisie Youtube.

Źródło wieści: Facebook


Dowiedz się więcej:


Copernicus Corporation

Polskie wydawnictwo powstałe w 1995 roku, zajmujące się publikowaniem gier fabularnych, paragrafowych i karcianych oraz książek science fiction i fantasy. Wśród gier fabularnych wydanych przez Copernicus Corporation są takie tytuły jak "Cyberpunk 2020", druga edycja "Warhammera" oraz "Zamek Falkenstein".

Dark Heresy

Gra fabularna osadzona w uniwersum "Warhammera 40 000", w której gracze wcielają się w akolitów służących Inkwizycji, walczących z nieprawością, grzechem i herezją w świecie przyszłości.

Warhammer

Gra fabularna dark fantasy, w której gracze wcielają się w postaci różnych profesji, przemierzające Stary Świat - krainę zamieszkałą przez ludzi, krasnoludy, elfy, halflingi inne fantastyczne rasy, nękaną bezustannie przez siły Chaosu.

Warhammer 40 000