Google+ Top 5 najlepiej sprzedających się gier lata 2014 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Top 5 najlepiej sprzedających się gier lata 2014

Portal ICv2 opublikował zestawienie TOP 5 najlepiej sprzedających się gier fabularnych lata 2014 roku.

Od sierpnia 2011 roku niezmiennie najlepiej sprzedającą się grą fabularną według magazynu „Internal Correspondence” jest „Pathfinder” wydawnictwa Paizo Publishing.

W porównaniu z wynikami z wiosny 2014 do zestawienia wróciło „Dungeons & Dragons” wydawnictwa Wizards of the Coast, i to od razu na drugie miejsce, spychając systemy z serii „Star Wars” od Fantasy Flight Games na miejsce trzecie, a „Shadowruna” od Catalyst Game Labs na miejsce czwarte. Do zestawienia wróciły też, na ostatnie, piąte miejsce, systemy osadzone w uniwersum „Warhammera 40 000”. Warto przypomnieć, że druga edycja gry fabularnej „Dark Heresy” zostanie wydana w Polsce w 2015 roku nakładem wydawnictwa Copernicus Corporation.

  1. „Pathfinder” (Paizo Publishing)
  2. „Dungeons & Dragons” (Wizards of the Coast)
  3. „Star Wars” (Fantasy Flight Games)
  4. „Shadowrun” (Catalyst Game Labs)
  5. „Dark Heresy”/”Rogue Trader”/”Deathwatch” (Fantasy Flight Games)

Lista oparta jest na rozmowach z dystrybutorami, sprzedawcami i producentami gier fabularnych.

Lato roku 2014 według ICv2 jest kolejnym dobrym okresem dla branży gier tradycyjnych (gry planszowe, gry karciane, gry bitewne, itd.), choć wzrost sprzedaży nie jest tak okazały jak ten sprzed roku (wynoszący 20 procent). Kategoria gier fabularnych także odnotowała dobry okres sprzedaży, głównie dzięki wydaniu nowej edycji gry fabularnej „Dungeons & Dragons”.

Jeszcze w październiku wydawnictwo Evil Hat Productions, wydawca „Fate Core”, które gościło w poprzednim zestawieniu ICv2, opublikowało kwartalne wyniki sprzedaży (od lipca do września). O ile sprzedaż starszych produktów zmalała (czasem nawet o 96 procent), to linia wydawnicza „Fate Core” oraz „Fate Accelerated Edition” osiągała solidne wyniki, notując drobne wzrosty sprzedaży.

Źródło wieści: ICv2


Dowiedz się więcej:


Dark Heresy

Gra fabularna osadzona w uniwersum "Warhammera 40 000", w której gracze wcielają się w akolitów służących Inkwizycji, walczących z nieprawością, grzechem i herezją w świecie przyszłości.

Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

Fate

Uniwersalna mechanika powstała na bazie mechaniki Fudge około 2001 roku, sukcesywnie rozwijana, najpierw jako darmowy projekt, a następnie w ramach wydawnictwa Evil Hat Productions. Kolejne, różne warianty mechaniki Fate posłużyły do stworzenia odnoszących międzynarodowe sukcesy gier takich jak: "Dresden Files", "Spirit of the Century" czy "Diaspora".

ICv2

Strona internetowa oraz kwartalny magazyn "Internal Correspondence" swoją historią sięgający lat 80. ubiegłego wieku, poświęcony kulturze popularnej, w szczególności branży komiksów, gier, filmów, zabawek i książek.

Pathfinder

Wydana w 2009 roku przez Paizo Publishing gra fabularna w konwencji fantasy, nagrodzona między innymi złotym medalem ENnie Awards. Gra korzysta ze zmodyfikowanej mechaniki d20, znanej z trzeciej edycji gry fabularnej "Dungeons & Dragons". W otwartych betatestach "Pathfindera" wzięło udział ponad 50 tysięcy graczy.

Shadowrun

Gra fabularna w konwencji cyberpunk z elementami fantasy, w której gracze wcielają się w role shadowrunnerów - najemników działających na krawędzi lub poza prawem.