Google+ „Ahoy” – „Warhammer” na pełnym morzu | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Ahoy” – „Warhammer” na pełnym morzu

Udostępniono nieoficjalny, marynistyczny dodatek do drugiej edycji gry fabularnej „Warhammer”.

Liczący 83 strony dodatek „Ahoy” składa się z dwóch części:

  • Opowieści z Morza Szponów (6 nastrojowych tekstów)
  • Almanach Mistrza Mórz (poradniki i narzędzia dla Mistrza Gry)

Za projekt odpowiedzialny jest Daniel Karpiński, który zebrał i opracował teksty Karoliny Bujnowskiej-Brzezińskiej, Sławomira Łukasza, Marcina Mortki, Mateusza Paszuna, Tomasza Smejlisa oraz Macieja Zielińskiego. Ilustracje przygotowali Roch Hercka, Łukasz Matuszek, Jakub Redys oraz Andrzej Romanowski. Składem zajął się Radek Drozdalski.

W roku 2008, dostrzegając braki drugiej edycji Warhammera w tematyce marynistycznej, wraz z grupą przyjaciół tworzącą wówczas dział WFRP w serwisie Poltergeist, rozpoczęliśmy pracę nad dodatkiem o roboczej nazwie Opowieści z Morza Szponów. Nasz plan szarpany istnym sztormem pomysłów nieco zmienił kurs, a jego efektem końcowym było powstanie nieoficjalnego dodatku Salkalten: Nadzieja Ostlandu. Jednak zalążki pierwszych tekstów, które znalazły się w Ahoy, powstały już wówczas. Po wielu burzach, przez które nie raz zboczyliśmy z właściwego kursu, w końcu udało się przełamać wszystkie klątwy wiedźm z Ulthuanu i zyskać przychylność Manaana. Przed wami Ahoy, nieoficjalny dodatek do drugiej edycji Warhammera, zrobiony przez fanów dla fanów. W pierwszej części – Opowieści z Morza Szponów – znajdziecie sześć tekstów, które mam nadzieję odpowiednio nastroją was do sesji w pirackich klimatach. Część druga – Almanach Mistrza Mórz – to poradniki i narzędzia dla Mistrza Gry, który zdecyduje się wypłynąć ze swoją drużyna w pełną niebezpieczeństw przygodę. Całość zaś wieńczą dwa scenariusze. Dziękuję wszystkim osobom, które poświęciły swój czas na pracę nad tym dodatkiem. Kto wie, może za czas jakiś uda nam się spotkać na deskach galeonu płynącego do odległej Arabii, albo w którejś z gwarnych tawern Sartossy. Czytelnikom zaś życzę przyjemnej lektury i wielu sesji na rozkołysanych pokładach waszych okrętów. Ahoy!

Dodatek „Ahoy” ściągniecie z bloga Daniela Karpińskiego.

Źródło wieści: Karp w sieci


Dowiedz się więcej:


Warhammer

Gra fabularna dark fantasy, w której gracze wcielają się w postaci różnych profesji, przemierzające Stary Świat - krainę zamieszkałą przez ludzi, krasnoludy, elfy, halflingi inne fantastyczne rasy, nękaną bezustannie przez siły Chaosu.