Google+ „The Last Parsec” – nowy setting science fiction do „Savage Worlds” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„The Last Parsec” – nowy setting science fiction do „Savage Worlds”

W serwisie Kickstarter trwa zorganizowana przez Pinnacle Entertainment Group  zbiórka na wydanie „The Last Parsec”, gry fabularnej science fiction eksploracji i przygody.

W „The Last Parsec” gracze wcielą się w przedstawicieli jednej z 11 grywalnych ras i pracując dla megakorporacji JumCorp będą przemierzać kosmos w ramach powierzonych im zadań, jako łowcy głów, ochroniarze, posłańcy czy eksploratorzy nowych światów. Podróżując od systemu planetarnego do systemu planetarnego, od planety do planety, poznając nowe, dziwne cywilizacje, odkrywając przerażające stworzenia i walcząc z gwiezdnymi piratami, nieprzyjaznymi kosmitami, rywalizującymi korporacjami, i różnymi jeszcze dziwniejszymi rzeczami.

W ramach zbiórki zostaną wydane trzy podręczniki settingowe „The Last Parsec”, zawierające informacje o różnych planetach, przygody, i inne przydatne materiały. Kolejne podręczniki i dodatki zostaną zapowiedziane i wydane w 2015 roku.

„The Last Parsec” korzystać będzie z zasad mechanicznych zawartych w dodatku „Science Fiction Companion” do „Savage Worlds”.

Wspierając projekt możecie się też zaopatrzyć w różne inne materiały i akcesoria do gry, od ekranu mistrza gry po figurki oraz ścieżkę dźwiękową.

Podręczniki w formacie PDF dostępne są przy wsparciu wielkości 35 dolarów. Zbiórka potrwa do 23 października. Przewidywana data premiery to listopad 2014 roku. Więcej informacji na stronie zbiórki.

Źródło wieści: Google+


Dowiedz się więcej:


Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.

Pinnacle Entertainment Group

Powstałe w 1994 amerykańskie wydawnictwo znane między innymi z gier fabularnych opartych o mechanikę Savage Worlds.

Savage Worlds

Popularna mechanika uniwersalna, oparta na kościach K4, K6, K8, K10 i K12, wykorzystująca także zestaw klasycznych kart. Podręcznik z mechaniką w polskiej wersji został wydany nakładem wydawnictwa GRAmel.