Google+ „Spotkania Losowe” po raz drugi! | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Spotkania Losowe” po raz drugi!

Drugi numer magazynu o grach fabularnych jest dostępny do pobrania.

„Spotkania Losowe” to nieregularnik tworzony z inicjatywy Marcina „Sejiego” Segita, przez fanów dla fanów. Projekt współtworzą Nikola Adamus, Radek Drozdalski, Mateusz Kominiarczuk, Mateusz Nowak, Marcin Roszkowski, Sławomir Wrzesień, Andrzej Stój oraz Tomasz Chmielik, a także inni znani w polskim fandomie autorzy. Pierwszy numer magazynu ukazał się 14 stycznia tego roku.

Na drugie „Spotkania Losowe” fani musieli czekać ponad pół roku. Dłużej niż początkowo zakładano. Jak napisał we wstępie do nowego numeru Marcin „Seji” Segit jednak nieregularnik w nazwie zobowiązuje.

Spis treści nowego numeru został ujawniony już dwa tygodnie temu. Jak sugeruje okładka, liczący 76 stron, drugi numer magazynu poświęcony jest w dużej mierze grze fabularnej „Dungeons & Dragons”, która w tym roku obchodziła czterdziestolecie pierwszego wydania. Aż siedem z dwudziestu czterech tekstów dotyczy jej założeń, historii i spuścizny. Warto na przykład zapoznać się z tłumaczeniem artykułu historyka, Jona Petersona o tym, kiedy tak naprawdę powinniśmy obchodzić jubileusz premiery oryginalnej edycji „Dungeons & Dragons”.

Ponadto w magazynie znajdziecie między innymi recenzje („Diadem”, „TimeZero”, „Dungeons & Dreamers”), scenariusze („Beasts & Barbarians”, „Dzień sądu”) oraz artykuły dotyczące tworzenia i odgrywania postaci, gadżetów na sesji, a także felietony i oczywiście stałe rubryki znane z poprzedniego numeru. Na trzy pytania tym razem odpowiadają Michał Markowski, Piotr Koryś oraz Artur Ganszyniec.

Drugi numer „Spotkań Losowych” dostępny jest do pobrania w czterech wersjach (pdf na ekran, pdf do druku, epub, mobi) ze strony magazynu:

Twórcy zachęcają do współpracy. O kolejnych numerach, propozycjach i sugestiach możecie dyskutować na forum lub w społeczności magazynu w serwisie Google+.

Źródło wieści: informacja prasowa


Dowiedz się więcej:


Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

Spotkania Losowe

Fanzin o grach fabularnych, tworzony z inicjatywy Marcina Segita, od fanów dla fanów.