Google+ „Magia i Miecz” w połowie września | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Magia i Miecz” w połowie września

Premiera pierwszego numeru nowej „Magii i Miecz” nie odbędzie się na konwencie Polcon. Na osłodę dalszego oczekiwania wydawca zaprezentował przykładowy fragment magazynu.

Opóźnienia wynikły z konieczności dopracowania kilku drobnych szczegółów w składzie pisma. Pierwszy numer nowej „Magii i Miecz” powinien trafić do wspierających już w połowie września, a następnie także do sklepów.

W zaprezentowanym fragmencie (6 stron w pliku PDF) przeczytacie artykuł „Scenariusz – wybór czy konieczność?” napisany przez Macieja „Aureusa” Gajzlerowicza, w którym autor między innymi prezentuje alternatywne do scenariuszy metody przygotowania i prowadzenia sesji.

Listę pozostałych artykułów pierwszego numeru znajdziecie w poprzedniej wieści dotyczącej magazynu.

Źródło wieści: magiaimiecz.net


Dowiedz się więcej:


Fajne RPG

Marka wydawnicza, założona przez Michała „Puszona” Stachyrę, Piotra „Ramela” Korysia i Jacka „Darkena” Gołebiowskiego, znanych na polskim (i nie tylko) rynku wydawców gier fabularnych.

Magia i Miecz

Wydawane przez wydawnictwo MAG, pierwsze i najdłużej istniejące na polskim rynku czasopismo o grach fabularnych. Od marca 1993 roku do października 2002 roku ukazały się 103 numery magazynu. "Magia i Miecz" odegrała znaczną rolę w propagowaniu wiedzy i świadomości o grach fabularnych w Polsce. Od 2014 dzięki inicjatywie grupy Fajne RPG oraz udanej zbiórce crowdfundingowej magazyn powrócił w formie kwartalnika.