Google+ „Kopalnie pana Estebana” – przygoda do gry fabularnej „Diadem” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Kopalnie pana Estebana” – przygoda do gry fabularnej „Diadem”

Ruszyła zbiórka na wydanie w druku przygody „Kopalnie pana Estebana” do gry fabularnej fantasy „Diadem”, a także dodruku podręcznika głównego do systemu.

W przypadku sukcesu projektu przygoda zostanie wydana w liczącej 32 czarno-białe strony broszurce formatu B5, w miękkiej oprawie, a także w pełnym kolorze wersji elektronicznej w formacie PDF.

Kopalnie Pana Estebana są scenariuszem osadzonym w świecie Diademu i przeznaczonym dla 3-6 postaci o łącznym poziomie potęgi 150-180 (np. 5-6 początkujących). Scenariusz opisuje wiele ciekawych i cennych przedmiotów, które mogą wpaść w ręce drużyny, wypunktowuje miejsca szczególnie ryzykowne, w których słabsza drużyna może napotkać trudności i sugeruje modyfikacje, pozwalające rozgrywce przebiegać płynnie. Kilkanaście stron opisująych fabułę i miejsca akcji uzupełniają: prezentacja bohaterów niezależnych i mapki ważniejszych miejsc, w których rozgrywa się akcja scenariusza. Całość bazuje na zasadach, świecie i opisach istot, prezentowanych w Podręczniku Głównym Diademu. Jeśli jeszcze nie go nie posiadacie, wiele z nagród zawiera tą pozycję. Jeśli preferujecie inny system – Kopalnie da się rozegrać w dowolnym systemie fantasy dla kilku początkujących postaci.

Oprócz broszurki z przygodą w ramach nagród dostępne są także podręcznik główny w druku oraz trzy plakaty (w tym mapy).

Podręcznik główny do gry fabularnej „Diadem” w stałej ofercie dostępny jest w wersji elektronicznej (PDF, epub, mobi) na platformie wydaje.pl w cenie 20 złotych.

Cel finansowy to 1000 złotych. Zbiórka potrwa do 26 października.

Szczegóły na stronie projektu w serwisie PolakPotrafi.pl.


Dowiedz się więcej:


Diadem

Gra fabularna osadzona w klasycznych realiach fantasy, z bohaterami, magią i smokami. Gra charakteryzuje sie uproszczonymi zasadami (brak podziału postaci na klasy, profesje czy archetypy; brak poziomów postaci).

PolakPotrafi.pl

Polski serwis crowdfundingowy wzorowany na Kickstarterze. Z sukcesem zebrano w nim pieniądze na polską edycję gry fabularnej "Apocalypse World".