Google+ Film „Dark Dungeons” za darmo | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Film „Dark Dungeons” za darmo

W sierpniu zadebiutował film oparty na komiksie „Dark Dungeons”, ostrzegającym przed graniem w „Dungeons & Dragons”. Od września film możecie obejrzeć za darmo w czterech odcinkach za pośrednictwem serwisu Youtube.

Film powstał dzięki zbiórce w serwisie Kickstarter z początku zeszłego roku. Na produkcję zebrano ponad 25 tysięcy dolarów.

Fabuła oparta jest na komiksie, który pojawił się w latach 80. w ramach negatywnej kampanii przeciw grom fabularnym. Debbie, główna bohaterka komiksu, po osiągnięciu odpowiedniego poziomu postaci w grze „Dungeons & Dragons” zostaje wiedźmą i członkinią prawdziwego kultu D&D.

Całość jej przygód możecie zobaczyć na stronie Chick Publications. W serwisie The Escapist natomiast przeczytacie analizę komiksu i zawartych w nim treści.

Za film odpowiedzialne jest studio Zombie Orpheus Entertainment, znane między innymi z takich produkcji jak „The Gamers” oraz „The Gamers: Dorkness Rising”

Film, oprócz czteroczęściowej wersji w serwisie Youtube, możecie także obejrzeć w wersji pełnej po zakupieniu jej za 5 dolarów na oficjalnej stronie lub w sklepie gog.com.

Źródło wieści: Youtube


Dowiedz się więcej:


Dark Dungeons

Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.

The Gamers

Seria niskobudżetowych satyrycznych filmów o graczach RPG, które zyskały popularność wśród grających oraz wierne grono fanów. Pierwszy film "The Gamers" powstał w 2002 roku. Kolejne części "The Gamers: Dorkness Rising" oraz "The Gamers: Hands of Fate" premierę miały odpowiednio w 2006 oraz w 2013 roku. Wszystkie są dostępne za darmo w serwisie Youtube.