Google+ „Feng Shui 2” – gra fabularna akcji Robina D. Lawsa | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Feng Shui 2” – gra fabularna akcji Robina D. Lawsa

Ruszyła zbiórka na wydanie drugiej edycji gry fabularnej akcji i walki „Feng Shui” autorstwa Robina D. Lawsa, wielokrotnie nagradzanego twórcy między innymi takich gier jak „Over the Edge”, „Trail of Cthulhu” oraz „Hillfolk”.

„Feng Shui” zostało pierwotnie wydane w 1996 roku przez wydawnictwo Daedalus Entertainment, a następnie w 1999 roku przez Atlas Games. Gra doczekała się też ponad 15 dodatków.

„Feng Shui” to łącząca różne konwencje gra fabularna akcji inspirowana filmami kung-fu z Hong Kongu. Gracze wcielają się w rozmaite postacie, od adeptów tajemnych sztuk walki, poprzez zamaskowanych bohaterów mścicieli, po biomutantów będących eksperymentem szalonych naukowców. Wszyscy walczą w Sekretnej Wojnie o dystopijny świat 2056 roku, toczonej między różnymi frakcjami, od złych magów kastratów po psychotyczną grupę anarchistów.

Gra korzysta z prostej mechaniki opartej na rzutach dwiema kośćmi sześciościennymi (k6).

Nowa, poprawiona edycja gry zostanie wydana dzięki wsparciu w serwisie Kickstarter. W liczącym minimum 256 czarno-białych stron podręczniku znajdziecie przygodę wprowadzającą oraz wszelkie zasady potrzebne do rozgrywki, teraz, jak zapowiadają twórcy, przedstawione jeszcze przystępniej. Wydanie podręcznika w pełnym kolorze oraz dodatkowych materiałów zależy od stopnia powodzenia zbiórki.

Podręcznik w formacie PDF otrzymacie już przy wsparciu wielkości 10 dolarów. To promocyjna cena, bowiem po zakończeniu się zbiórki podręcznik będzie dostępny w dystrybucji za około dwa razy większą sumę.

Zbiórka potrwa do 18 października. Planowana data premiery to sierpień 2015 roku.

Szczegóły na stronie zbiórki.

Źródło wieści: Google+


Dowiedz się więcej:


Feng Shui

"Feng Shui" to łącząca różne konwencje gra fabularna akcji inspirowana filmami kung-fu z Hong Kongu. Gracze wcielają się w rozmaite postacie, od adeptów tajemnych sztuk walki, poprzez zamaskowanych bohaterów mścicieli, po biomutantów będących eksperymentem szalonych naukowców. Wszyscy walczą w Sekretnej Wojnie o dystopijny świat 2056 roku, toczonej między różnymi frakcjami, od złych magów kastratów po psychotyczną grupę anarchistów. Gra korzysta z prostej mechaniki opartej na rzutach dwiema kośćmi sześciościennymi (k6).

Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.

Robin D. Laws

Uznany i nagradzany amerykański projektant gier, twórca takich tytułów jak "Over the Edge", "Esoterrorists", "Ashen Stars", "Trail of Cthulhu", "Hillfolk" czy "Feng Shui", a także współtwórca wielu dodatków do innych popularnych systemów ("Earthdawn", "GURPS", "Warhammer").