Google+ Zbiórka na „Szare Szeregi” wystartowała | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Zbiórka na „Szare Szeregi” wystartowała

W serwisie Wspieram.to rozpoczęła się zbiórka na wydanie w języku polskim gry fabularnej „Szare Szeregi”.

Autorem gry jest Jason Morningstar, założyciel wydawnictwa Bully Pulpit Games, autor wielokrotnie nagradzanej gry „Fiasco”. Edycja polskojęzyczna będzie wydana nakładem wydawnictwa Fajne RPG. W grze „Grey Ranks” („Szare Szeregi”) gracze wcielają się w harcerzy walczących w Powstaniu Warszawskim.

O szczegółach rozgrywki najlepiej opowiedzą sami twórcy zbiórki:

W Szarych Szeregach wcielicie się w role młodych polskich partyzantów żyjących przed, w trakcie i po Powstaniu. Wspólnie ze znajomymi stworzycie historię grupy nastolatków walczących za wolność swojego miasta, jednej z niezliczonych załóg Szarych Szeregów idących w bój. Wasi bohaterowie – żołnierze-dzieci – będą pełni młodzieńczego entuzjazmu, ale też problemów swojego wieku. W trakcie sześćdziesięciu trzech dni Powstania szybko dorosną… lub zginą.

Rozgrywka Szarych Szeregów jest podzielona na sceny, z których każda rozgrywa się konkretnegodnia w roku 1944. Wstępnych informacji o scenach dostarczają audycje Radiostacji Błyskawica, a gracze uzupełniają je wybranymi przez siebie urywkami historii oraz dramatycznych sytuacji. Dzięki współpracy wszystkich graczy powstają ekscytujące i niebanalne sceny – niektóre związane z walką powstańczą, inne zaś osobiste. Żaden z graczy nie pełni funkcji Mistrza Gry,wszyscy mają równy udział w tworzeniu fabuły.

Każda kolejna scena jest coraz trudniejsza, a zwiększenie szansy na wygraną wiąże się z dramatycznymi wyborami – często trzeba w tym celu poświęcić coś cennego lub nawet kogoś bliskiego. Z drugiej strony bohaterowie dojrzeją w wirze walki, co zmieni zarówno ich osobowość, jak i opinię u innych powstańców.

Kluczowym mechanizmem Szarych Szeregów jest Morale postaci, które określa się za pomocą pozycji na siatce rozpiętej między Miłością a Nienawiścią oraz między Euforią a Wyczerpaniem. Sukcesy i porażki postaci będą pchać je ku tym skrajnościom, pomagając określić nastrój kolejnych scen i ostateczny los bohaterów.

Grę w wersji elektronicznej można mieć już przy wsparciu w wysokości 20 złotych. Aby otrzymać wersję drukowaną należy wesprzeć projekt w wysokości 45 złotych. Zbiórka potrwa do 8 października. Cel finansowy to 5 000 zł. Gra powinna ukazać się w listopadzie.

Strona zbiórki: Szare Szeregi na Wspieram.to.

Źródło wieści: informacja prasowa


Dowiedz się więcej:


Fajne RPG

Marka wydawnicza, założona przez Michała „Puszona” Stachyrę, Piotra „Ramela” Korysia i Jacka „Darkena” Gołebiowskiego, znanych na polskim (i nie tylko) rynku wydawców gier fabularnych.

Grey Ranks

Gra fabularna autorstwa Jasona Morningstara, w której gracze wcielają się w młodych harcerzy walczących w Powstaniu Warszawskim.

Jason Morningstar

Amerykański twórca gier i założyciel Bully Pulpit Games. Wśród gier jego autorstwa znaleźć można m.in. "Fiasco" i "Grey Ranks".

Wspieram.to

Polski serwis finansowania społecznościowego wzorowany na Kickstarterze.