Google+ Czwarta edycja „Earthdawna” po polsku od Fajne RPG! | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Czwarta edycja „Earthdawna” po polsku od Fajne RPG!

Mimo, że prace nad najnowszą odsłoną gry fabularnej „Earthdawn” jeszcze trwają, Fajne RPG zapowiedziało zbiórkę na wydanie polskiej wersji.

Zbiórka odbędzie się jeszcze w tym roku, premiera planowana jest natomiast na rok 2015.

Anglojęzyczna, czwarta edycja „Earthdawna” zostanie wydana już w ciągu najbliższych miesięcy. Trwają ostatnie prace nad Podręcznikiem Gracza, a w ciągu kolejnych tygodni do sprzedaży powinien też trafić Podręcznik Mistrza Gry. Podręczniki zostaną wydane dzięki udanej zbiórce w serwisie Kickstarter, która odbyła się na początku tego roku. Zebrano 109 596 dolarów.

Nowa edycja gry osadzona będzie pięć lat po zakończeniu się Drugiej Wojny Therańskiej, opisanej w kampanii „Barsaive at War” (wydanej przez Living Room Games do drugiej edycji gry). Wojska therańskie zostały w dużej mierze przepędzone z Barsawii, Throal z trudem uniknął wojny domowej, klan Denairastów nadal próbuje zdominować prowincję, a Horrory, jak zawsze, czają się w cieniu, karmiąc się bólem, cierpieniem i niepewnością jutra, które pozostawiła wojna.

Mechanika gry nadal oparta będzie o znany z poprzednich edycji System Stopni (Step System).

Nad polskim wydaniem gry czuwać będzie Piotr „Ramel” Koryś. W pracach nad tłumaczeniem, redakcją oraz promocją wezmą udział znani w polskim środowisku „Earthdawna” fani: Przemysław „Gerion” Kusiakiewicz, Paweł „Cryingorc” Jankowski, Michał „Kosmit” Kosmala, Wojciech „Habib” Czyż, Marcin „sirserafin” Pindych, Jakub „Erpegis” Osiejewski, a także Mariusz „Kot” Butrykowski, Andrzej „Enc” Stój”, Marcin „Ajfel” Zawiślak oraz Wojciech „Sethariel” Żółtański.

Język polski nie jest jedynym językiem, na który zostanie przetłumaczona najnowsza edycja „Earthdawna”. Na koniec tego roku wydawnictwo Ulisses Spiele zapowiedziało wydanie podręczników w języku niemieckim.

Źródło wieści: Fajne RPG


Dowiedz się więcej:


Earthdawn

Gra fabularna w konwencji heroic fantasy, osadzona w świecie pełnym niezwykłych przygód, wszechobecnej magii i przerażających niebezpieczeństw. Oryginalnie wydana w 1993 roku przez wydawnictwo FASA, w 1998 roku doczekała się polskiego tłumaczenia za sprawą wydawnictwa MAG. Gracze wcielają się w adeptów, ponadprzeciętne jednostki, które dzięki możliwości korzystania z magicznej energii, zdolne są do dokonywania wielkich czynów. Mechanika, silnie powiązana ze światem gry, wykorzystuje System Stopni, w którym danemu stopniowi testowanej cechy/zdolności/umiejętności przyporządkowany jest odpowiedni zestaw kości (w skład których wchodzą kości od k4 do k20).

Fajne RPG

Marka wydawnicza, założona przez Michała „Puszona” Stachyrę, Piotra „Ramela” Korysia i Jacka „Darkena” Gołebiowskiego, znanych na polskim (i nie tylko) rynku wydawców gier fabularnych.

FASA

Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.