Google+ Ruszyła zbiórka na „Dwory Końca Świata” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Ruszyła zbiórka na „Dwory Końca Świata”

Za pośrednictwem platformy finansowania społecznościowego Wspieram.to możecie wesprzeć wydanie polskiej gry fabularnej „Dwory Końca Świata”.

„Dwory Końca Świata” to pierwsza z trzech planowanych gier fabularnych osadzonych w renesansowym świecie fantasy wydanego w 2010 roku systemu „Dziedzictwo Imperium”.

O ile pozostałe dwie poświęcone będą mrocznym i brutalnym aspektom settingu („Sieroty Końca Świata”) oraz eksploracji świata („Podróże na Koniec Świata”), to w przypadku „Dworów Końca Świata” autorzy chcą, żeby ten system mówił o polityce i szlachcie w trochę inny sposób, niż dotąd w grach fabularnych. Pragną skupić się na opowieściach o całych dworskich frakcjach, realizujących ambitne cele w niebezpiecznym świecie. W założeniach ma to być opowieść o karierach wzorowanych na dziejach Cezara Borgii czy Jana Zamoyskiego. Na salonach takiego świata królować będzie plotka i intryga. Będziecie mogli urządzać bale, brać udział w szlacheckich łowach i prowadzić armie do boju.

Gra będzie wykorzystywać poprawioną i uproszczoną mechanikę znaną z systemu „Dziedzictwo Imperium”. Gracze wcielą się w bohaterów jednej frakcji – grupy ludzi połączonych wspólnym celem, na drodze do którego będą musieli przezwyciężyć różne przeszkody oraz własne ograniczenia (osobiste ambicje i wierność wobec własnych Rodów Imperium).

Podręcznik będzie liczył około 250 stron. Planowana data premiery to listopad 2014 roku. Na tym etapie autorzy nie wiedzą jeszcze, czy podręczniki trafią do ogólnej dystrybucji. Zadecyduje o tym między innymi poziom sukcesu zbiórki. Podstawowy cel finansowy to 3 500 złotych.

O tym co wyróżnia „Dwory Końca Świata”, o kolejnych planach wydawniczych oraz o samej grze dowiecie się więcej ze strony „Dziedzictwa Imperium”, a także z wywiadu przeprowadzonego na blogu Adriana „Borejki” Kuca.

Zbiórka potrwa do 17 września.

Źródło wieści: informacja prasowa


Dowiedz się więcej:


Dziedzictwo Imperium

Wspieram.to

Polski serwis finansowania społecznościowego wzorowany na Kickstarterze.