Google+ Polskie książki oparte na grach planszowych i fabularnych | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Polskie książki oparte na grach planszowych i fabularnych

Nowe wydawnictwo Van Der Book rozpoczęło działalność i ogłosiło konkurs na opowiadanie osadzone w świecie gry fabularnej „Wolsung: Magia Wieku Pary”.

Wydawnictwo Van Der Book to nowa inicjatywa Michała „Puszona” Stachyry, Radosława Szeji i Macieja Pitali. Jak można przeczytać na stronie w ramach wydawnictwa będą pojawiać się […] książki pisane przez Polaków, oparte na grach planszowych czy systemach RPG, co do tej pory w Polsce pojawiało się jedynie w postaci tłumaczeń z zagranicy.

Model wydawniczy Van Der Book będzie opierał się na crowdfundingu, czyli zbiórkach na serwisach finansowania społecznościowego (Wspieram.to, PolakPotrafi.pl, itp.), dzięki czemu czytelnicy będą mieć wpływ na to, co i jak będzie wydane.

Wydawnictwo planuje działać nie tylko na rynku polskim, ale także promować polskich pisarzy zagranicą.

Jako pierwsza zaprezentowana zostanie „Antologia Wolsung”, zawierająca zbiór opowiadań osadzonych w świecie gry fabularnej „Wolsung: Magia Wieku Pary”. Oprócz tekstów uznanych autorów takich jak Anna Kańtoch, Jakub Ćwiek, Krzysztof Piskorski, Maciej Guzek, Marcin Rusnak, Paweł Majka czy Michał Studniarek, w książce znajdą się też najlepsze opowiadania zebrane w ogłoszonym dziś konkursie.

Zgłoszenia do konkursu można wysyłać do 15 września. Ogłoszenie wyników nastąpi 15 października. Zwycięzcy za publikację w antologii swoich tekstów otrzymają honorarium. Organizator na ten moment nie przewiduje dodatkowych nagród.

Szczegóły oraz regulamin znajdziecie na stronie wydawnictwa.

Źródło wieści: Facebook


Dowiedz się więcej:


PolakPotrafi.pl

Polski serwis crowdfundingowy wzorowany na Kickstarterze. Z sukcesem zebrano w nim pieniądze na polską edycję gry fabularnej "Apocalypse World".

Van Der Book

Wolsung

to gra fabularna, napisana w konwencji, nazwanej przez twórców magicznym steampunkiem – czyli fantasy przeniesione w epokę wiktoriańską i czasy rewolucji przemysłowej. Wolsung to nadzwyczajni bohaterowie, niepowtarzalny klimat i barwny świat pełen pomysłów na niezwykłe przygody. System oparty jest na własnej mechanice, stawiającej na szybką i spektakularną akcję, duże możliwości taktyczne i unikalne postaci graczy.

Wspieram.to

Polski serwis finansowania społecznościowego wzorowany na Kickstarterze.