Google+ Mistrz Świata wyłoniony! | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Mistrz Świata wyłoniony!

Zakończył się tegoroczny, wielojęzyczny konkurs Game Chef na najlepszą grę napisaną w 9 dni. Spośród zwycięskich prac z siedmiu edycji językowych wyłoniono jedną, która otrzymała tytuł Mistrza Świata.

Choć Game Chef ma już 12 lat, to dopiero druga wielojęzyczna edycja i drugi tego typu finał. Zwycięskie gry z poszczególnych edycji językowych konkursu są tłumaczone na język angielski, następnie decyzją wspólną wszystkich koordynatorów zostaje wybrana jedna gra, która otrzymuje tytuł Game Chef World Champion. W zeszłym roku w wielkim finale walczyły cztery gry, w tym gier było aż siedem.

Z poszczególnymi grami finałowymi w języku angielskim możecie się zapoznać poniżej:

Międzynarodowy konkurs Game Chef 2014 wygrała gra „Prometheus’ Night” autorstwa Dolmengi, Changa oraz Jiu z Korei.

Źródło wieści: informacja prasowa


Dowiedz się więcej:


Game Chef

Prestiżowy, doroczny konkurs na najlepszą grę fabularną napisaną w 9 dni. Konkurs ma już ponad 10-letnią tradycję. Tak jak w polskim odpowiedniku – Nibykonkursie – w określonym czasie należy napisać szkic gry fabularnej zgodnej z tematem przewodnim i wykorzystującej konkretne hasła. W poprzednich edycjach konkursu powstawały pomysły na takie gry jak "Polaris", "The Shab-al-Hiri Roach", "A Penny for My Thoughts" oraz "Durance".