Google+ Trzeci Rzut na Inicjatywę rozstrzygnięty | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Trzeci Rzut na Inicjatywę rozstrzygnięty

Ogłoszono wyniki trzeciej edycji Rzutu na Inicjatywę, czyli konkursu na małą grę fabularną.

Na konkurs ostatecznie zgłoszono cztery gry. Pierwsze miejsce zajęła gra „Zapomniana Nierzeczywistość”, której autorem jest Marweł Baśniarz. Główną nagrodą jest wydruk zwycięskiej gry w liczbie 50 egzemplarzy.

„Zapomniana Nierzeczywistość” jest osnutą nastrojem mrocznej baśni opowieścią o umierającej Fantazji. Fantazji, która dla dzieci jest prawdziwą, żywą częścią świata, a którą ów świat powoli w nich zabija, pozostawiając nam, dorosłym, tylko tęskne wspomnienie nieodwracalnie utraconej wraz z młodością siły fascynacji i realności wyobrażeń.

Gra zauroczyła jurorów pomysłem, wyrazistym światem ociekającym mroczno-baśniową atmosferą rodem z filmów Miyazakiego („Spirited Away”) lub twórczości Neila Gaimana i ciekawą mechaniką.

Mechanika gry w testach wykorzystuje kości dziesięciościenne (k10) i sześciościenne (k6), których liczba zależy od opisujących postacie graczy współczynników: trzech aspektów (Rozrabiaka, Zuch i Mądrala) oraz Fantazji. Piąty ze współczynników, Samopoczucie, określa stan psychofizyczny postaci. Oprócz tego gracze mają też do dyspozycji Sztuczki, czyli specjalne zdolności z pogranicza Rzeczywistości i Nierzeczywistości, które dzieci posiadają dzięki swej Fantazji.

Podręcznik dostępny jest w formacie PDF do ściągnięcia ze strony gry.

Już w czerwcu można się spodziewać pierwszych dodatkowych materiałów do „Zapomnianej Nierzeczywistości”, autor zdradził że pracuje nad przygodą do gry. Trwają także prace nad nową, poszerzoną wersją podręcznika, która ukaże się prawdopodobnie pod koniec wakacji. Aby być na bieżąco możecie śledzić profil gry w serwisach społecznościowych (Google+ i Facebook)

Pozostałe miejsca zajęły odpowiednio „Aspiradora: Buczący Horyzont” (2. miejsce) autorstwa Kordiana „sila” Krawczyka, „Królestwa” (3. miejsce) autorstwa Tomasza „Salama” Widzińskiego oraz „Wewnętrzny Krąg” (4. miejsce) autorstwa Przemysława „Thronaara” Wasilewskiego.

Warto wspomnieć, że „Aspiradora” doczekała się już pierwszego minidodatku.

Więcej informacji o tegorocznej edycji Rzutu na Inicjatywę oraz wszystkie komentarze członków jury na temat nadesłanych gier znajdziecie na stronie konkursu.

Źródło wieści: informacja prasowa


Dowiedz się więcej:


Rzut na Inicjatywę

Konkurs na małą grę fabularną, w którym nagrodą głowną jest wydruk zwycięskiej gry. W ramach pierwszej edycji konkursu w 2012 roku została wydana w 100 egzemplarzach minigra fabularna "Kwiat Paproci".