Google+ „Magia i Miecz” – kultowy magazyn RPG powraca! | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Magia i Miecz” – kultowy magazyn RPG powraca!

Zgodnie z zapowiedziami, w serwisie wspieram.to ruszyła zbiórka na sfinansowanie powrotu legendarnego magazynu „Magia i Miecz”.

Przez długi czas „Magia i Miecz” była jedynym w Polsce pismem o grach fabularnych. Pierwszy numer ukazał się 21 marca 1993 roku za sprawą wydawnictwa MAG. W sumie wydano 103 numery magazynu, ostatni latem 2002 roku. Dla wielu graczy magazyn stanowił pierwszy kontakt z hobby, w nim także odnajdywali inspiracje, wskazówki i wiedzę dotyczącą gier fabularnych.

Teraz z inicjatywy grupy osób związanych z wydawnictwem Fajne RPG magazyn ma powrócić w nowej, odświeżonej formie.

Czy tak się stanie, zależy od fanów i wspierających. Cel finansowy zbiórki to 25 000 złotych. Pieniądze te mają pokryć koszty wydania czterech pierwszych numerów nowego magazynu. Nowa „Magia i Miecz” będzie liczącym około 100 stron kwartalnikiem, w formacie B5, w czerni i bieli, z kolorową okładką. Po zakończeniu się zbiórki magazyn dostępny będzie w sklepie wydawnictwa oraz na konwentach. Za nowe oblicze „Magii i Miecza” odpowiedzialni są Michał „Puszon” Stachyra (wydawca), Tomasz „Sting” Chmielik (redaktor naczelny), Maciej „lucek” Sabat (zastępca redaktora naczelnego), Jacek „Darken” Gołębiowski (sekretarz redakcji) oraz Bartłomiej „Fedek” Fedyczak (redaktor artystyczny).

Z redakcją współpracować będą między innymi:

  • byli redaktorzy „Magii i Miecza”: Tomek Kreczmar, Piotr „Toread” Gnyp, Jerzy „JeRzy” Rzymowski, Piotr „diabeU” Wyskok czy Maciek „Bryan” Nowak-Kreyer;
  • znani pisarze: Krzysztof Piskorski, Jacek Komuda czy Jakub Ćwiek;
  • twórcy tekstów erpegowych: Michał Mochocki, Artur „Garnek” Ganszyniec, Marcin „Seji” Segit, Jakub „Erpegis” Osiejewski, Mateusz „Craven” Wielgosz, Marek „Planetourist” Golonka, Piotr „Ramel” Koryś, Michał Sołtysiak i wielu innych;
  • zagraniczni twórcy gier fabularnych – jak choćby Umberto Pignatelli, Sandy Petersen czy John Wick.

Magia i Miecz to czasopismo skierowane do wszystkich miłośników gier fabularnych. Zamierzamy zamieszczać w nim teksty zarówno dla osób, które w RPG stawiają dopiero swoje pierwsze kroki, jak i dla weteranów tego typu rozrywki. Wśród artykułów znajdą się m. in. almanachy podpowiadające początkującym, jak grać i na co zwracać uwagę oraz przekrojowe teksty traktujące o wielu różnych aspektach naszego hobby – na przykład o tym, w jaki sposób tworzyć rozbudowane i wiarygodne światy.

Oczywiście tworząc kolejne numery, poświęcimy uwagę nie tylko zagadnieniom teoretycznym, ale skupimy się również i na treściach łatwych wpraktycznym zastosowaniu. Dostarczymy wielu ciekawych rozwiązań mechanicznych do waszych ulubionych systemów oraz przedstawimy scenariusze osadzone zarówno w ściśle określonych ramach, jak i bardziej uniwersalne, które będzie można dowolnie dostosowywać do własnych potrzeb.

Magia i Miecz będzie również pismem skierowanym do wszystkich miłośników LARPów – odnajdą w nim wiele interesujących artykułów dotyczących ich ulubionego hobby. Pragniemy w ten sposób udowodnić, że LARPy są dla gier fabularnych tak samo ważne, jak tradycyjnie rozgrywane sesje.

W każdym numerze pojawi się także gro innych interesujących artykułów, a swoimi pomysłami oraz spostrzeżeniami podzielą się z wami doświadczeni, aktywni gracze i Mistrzowie Gry. Wszystko to zaś podlane zostanie humorem nawiązującym do najlepszych tradycji pewnej krainy pełnej wrednych, zielonoskórych pokurczy.

Zbiórka potrwa do 17 czerwca. Więcej informacji na stronie Wspieram.to.

Źródło wieści: Wspieram.to


Dowiedz się więcej:


Fajne RPG

Marka wydawnicza, założona przez Michała „Puszona” Stachyrę, Piotra „Ramela” Korysia i Jacka „Darkena” Gołebiowskiego, znanych na polskim (i nie tylko) rynku wydawców gier fabularnych.

Magia i Miecz

Wydawane przez wydawnictwo MAG, pierwsze i najdłużej istniejące na polskim rynku czasopismo o grach fabularnych. Od marca 1993 roku do października 2002 roku ukazały się 103 numery magazynu. "Magia i Miecz" odegrała znaczną rolę w propagowaniu wiedzy i świadomości o grach fabularnych w Polsce. Od 2014 dzięki inicjatywie grupy Fajne RPG oraz udanej zbiórce crowdfundingowej magazyn powrócił w formie kwartalnika.

Wspieram.to

Polski serwis finansowania społecznościowego wzorowany na Kickstarterze.