Google+ Wprowadzenie do „Valiant Universe: The Roleplaying Game” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Wprowadzenie do „Valiant Universe: The Roleplaying Game”

Z okazji Dnia Darmowego Komiksu (Free Comic Book Day) wydawnictwo Catalyst Game Labs udostępni wprowadzenie do nowej gry fabularnej „Valiant Universe: The Roleplaying Game”, opartej na komiksowym uniwersum Valiant Entertainment.

Gracze będą mogli się wcielić w najbardziej znane postaci, takie jak X-O Manowar, Bloodshot, Shadowman czy Toyo Harada, a także setki innych. Valiant Entertainment to znane i nagradzane na amerykańskim rynku wydawnictwo, z bazą ponad 1750 bohaterów. Od 1989 roku sprzedało ponad 80 milionów komiksów. W 2012 roku firma wygrała Diamond Gem Award w kategorii Comic Book Publisher of the Year.

„Valiant Universe: The Roleplaying Game” oparta będzie na mechanice Cue System, wykorzystującej cały zestaw kości (od k4 do k20). W kolejnych tygodniach wydawnictwo udostępni suplementy rozszerzające wprowadzenie między innymi o nowe scenariusze i postaci. W planach są cztery takie rozszerzenia.

Podręcznik główny w wersji elektronicznej będzie dostępny od 5 lipca, premiera wersji w druku natomiast odbędzie się najwcześniej we wrześniu.

AKTUALIZACJA

„Valiant Universe RPG Quick Start Rules” mimo oficjalnej zapowiedzi wydawnictwa z datą premiery na 3 maja dostępny jest już teraz za pośrednictwem DriveThruRPG.

-> POBIERZ <-

Dzięki współpracy z wydawnictwem Catalyst Game Labs już teraz prezentujemy wam przedpremierowe pierwsze wrażenia z zasad gry.

Pierwsze wrażenia: Narracja i akcja

Catalyst Game Labs, wydawnictwo kojarzone przede wszystkim z „Shadowrunem” oraz „BattleTechem”, przygotowuje się do wydania kolejnej gry – tym razem o superbohaterach ze znanego komiksowego uniwersum firmy Valiant Entertainment.

Valiant QSR Harbinger Wars Unity - PreviewUdostępnione przez wydawnictwo wprowadzenie (Quickstart Rules) pozwoli nam zapoznać się z założeniami mechaniki i świata, kiedy oczekujemy na wydanie podręcznika. Dokument liczy 28 stron. To całkiem sporo, ale na szczęście znaczną jego część zajmują statystyki bohaterów oraz gotowy scenariusz.

Zasady zostały skondensowane do minimum, toteż nie dowiemy się z nich jak tworzyć postać. Dzięki QSR zapoznamy się za to z podstawowymi terminami, pozwalającymi później zrozumieć statystyki bohaterów. Fani „Fate Core” znajdą w mechanice „Valiant Universe RPG” kilka znajomych rozwiązań. Zbroje czy inne przedmioty (oprócz broni) nie posiadają konkretnych statystyk. Ponadto, każda z postaci określana jest za pomocą Cues przyjmujące podobną formą, co aspekty. Są także niezbędnym elementem prowadzenia narracji. Swoje Cues mogą mieć także wydarzenia, ale na tym podobieństwa do aspektów się kończą. Ich użycie mogłoby być nieco jaśniej opisane, doświadczony gracz nie powinien mieć jednak problemu z ich stosowaniem. Dodatkowo, gra oferuje także inne narzędzia wspierające narrację, takie jak Plot Points, pozwalające na szybką zmianę akcji. Warto też wspomnieć, że w „Valiant Universe RPG” funkcję Mistrza Gry przejmuje Lead Narrator (Główny Narrator), który jest rolą przechodnią między graczami podczas sesji.

Toyo Harada„Valiant Universe RPG” kładzie silny nacisk na narrację oraz akcję, a nie statystyki sprzętu czy mocy superbohaterów. Mechanika opiera się na typach kości, a nie liczbach, dzięki czemu jest dosyć prosta. Większość zasad została jasno opisana i już po pierwszej lekturze QSR nie powinno być problemu z rozpoczęciem gry, zwłaszcza że do wprowadzenia został dołączony krótki scenariusz wraz z postaciami oraz bohaterami niezależnymi. Niestety, w QSR brakuje choćby szczątkowego opisu uniwersum na wypadek, gdyby ktoś nie chciał grać według załączonego scenariusza lub nie znał świata gry. Na uwagę zasługuje szata graficzna – fani komiksu bez trudu rozpoznają swoich ulubionych bohaterów.

Jeśli pełne zasady „Valiant Universe RPG” będą tak przystępne, jak to QSR, to gra ma spore szanse na sukces, także pośród osób, które nigdy nie czytały komiksów.

Nikola "Szpon" Adamus (6 Posts)

Erpegowiec i figurkowiec, wielka fanka D&D, chociaż nie stroni od innych RPG, nawet indie. Między sesjami grywa w planszówki, a kiedy naprawdę się nudzi, staje się tłumaczem. Ponadto interesuje się też grami od strony naukowej. Współtworzy e-ziny „Spotkania Losowe” oraz „Creatio Fantastica”, a także prowadzi bloga (Szpon Playing Games). Oprócz grania i pisania często marudzi.


Źródło wieści: informacja prasowa


Dowiedz się więcej:


BattleTech

Planszowa gra science fiction stworzona w 1984 roku przez FASA symulująca wojnę w XXXI wieku, gdzie walki prowadzi się przy pomocy olbrzymich mechów. Obecnie na linię wydawniczą BattleTech składają się gra bitewna, fabularna oraz gry komputerowe. Prawa do marki należą do Catalyst Game Labs.

Catalyst Game Labs

to amerykańskie wydawnictwo gier planszowych i fabularnych. Posiada licencje na wydawanie gier z serii Battletech, Shadowrun i Cosmic Patrol. Wydało także pierwszą edycję gry Eclipse Phase oraz grę planszową Leviathans.

Shadowrun

Gra fabularna w konwencji cyberpunk z elementami fantasy, w której gracze wcielają się w role shadowrunnerów - najemników działających na krawędzi lub poza prawem.

Valiant Universe RPG

Wydawana przez Catalyst Game Labs gra fabularna osadzona w uniwersum komiksów Valiant Entertainment. Gra oparta jest na mechanice Cue System, wykorzystującej cały zestaw kości (od k4 do k20).