Google+ Wszystko co chcieliście wiedzieć o „Adventurers!” i „Bestiach i Barbarzyńcach”, ale baliście się zapytać | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Wszystko co chcieliście wiedzieć o „Adventurers!” i „Bestiach i Barbarzyńcach”, ale baliście się zapytać

Umberto Pignatelli zdradził szczegóły dotyczące historii powstania dwóch tytułów jego autorstwa, „Adventurers!” oraz „Beasts & Barbarians”, które zostaną wydane w języku polskim. Do zakończenia zbiórki na wydanie zostały trzy dni.

Na stronie wydawnictwa przeczytacie między innymi o tym jak rozpoczęły się prace nad „Beasts & Barbarians”, o najważniejszych założeniach, o odrzuconych pomysłach, a także genezie nazwy settingu.

Pierwszy pomysł na tytuł to “Battleaxe”, ale był już zajęty, więc szukaliśmy czegoś innego. To Piotr rzucił jako pierwszy nazwę “Bestie i Barbarzyńcy”, praktycznie jako żart. Miała podwójne litery, jak „Dungeons & Dragons”, „Mutants & Masterminds” i tak dalej, toteż zdecydowaliśmy się korzystać z niej tymczasowo. Po jakimś czasie zakochaliśmy się w niej (czasem żartobliwie zmieniając ją na „Biusty i Barbarzyńców” z racji… cóż… zobaczycie sami… na ilustracjach Tomka) i na koniec nie pomyślelibyśmy o wydaniu gry pod inną.

Ponadto Umberto Pignatelli opowiedział także o tym, jak powstało „Adventurers!” i nad jakimi cechami gry autor skoncentrował swoją pracę.

Początkiem września 2013 r. skończyłem ważny projekt i postanowiłem odpocząć od pisania przez kilka dni. Zazwyczaj poświęcam ten czas na przygotowanie własnych gier lub na ćwiczenia. „Adventurers!” powstali właśnie tak, jako ćwiczenie. Zawsze zastanawiałem się, czy dałbym radę zaprojektować grę mieszczącą się na dwóch stronach, jednak wcześniej nie próbowałem tego dokonać.

Jeżeli chcecie wiedzieć więcej o polskim wydaniu „Adventurers!” zajrzyjcie na blog Karp w sieci, gdzie znajdziecie informacje o zawartości polskiej wersji podręcznika.

Do zakończenia zbiórki na wydanie obu podręczników zostały trzy dni. Przekroczono już sumę 10 000 złotych, dzięki czemu zostaną między innymi wydane kolejne settingi i przygody do „Adventurers!”, a „Beasts & Barbarians” otrzymają kolorowe ilustracje. Dodatkowo oba podręczniki będą dostępne w wersjach epub i mobi.

Źródło wieści: Fajne RPG


Dowiedz się więcej:


Adventurers!

Czterostronicowa minigra fabularna autorstwa Umberto Pignatelliego nawiązująca do klasycznych, staroszkolnych gier fabularnych.

Beasts & Barbarians

Setting magii i miecza autorstwa Umberto Pignatelliego wydany na mechanice Savage Worlds. Gracze wcielą się w bohaterów rodem z powieści Howarda, Wegnera czy Cooka, i mierząc swe siły z różnej maści monstrami, odkrywając mroczne tajemnice, zdobędą skarby i chwałę.

Fajne RPG

Marka wydawnicza, założona przez Michała „Puszona” Stachyrę, Piotra „Ramela” Korysia i Jacka „Darkena” Gołebiowskiego, znanych na polskim (i nie tylko) rynku wydawców gier fabularnych.

PolakPotrafi.pl

Polski serwis crowdfundingowy wzorowany na Kickstarterze. Z sukcesem zebrano w nim pieniądze na polską edycję gry fabularnej "Apocalypse World".