Google+ Victoria Jaczko zwyciężczynią RPG Superstar 2014 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Victoria Jaczko zwyciężczynią RPG Superstar 2014

Wydawnictwo Paizo ogłosiło wyniki tegorocznego konkursu RPG Superstar.

Po czterech miesiącach oraz czterech rundach, w których na kandydatów oddano prawie pół miliona głosów, zwyciężczynią została Victoria Jaczko.

Jej finałowa propozycja przygody/modułu do „Pathfindera” zatytułowana „Daughters of Fury” w ramach nagrody zostanie opublikowana przez Paizo w listopadzie 2014 roku.

Pozostała trójka finalistów Robert Brookes (USA), Mikko Kallio (Finlandia) oraz Mike Kimmel (USA) dostanie możliwość stworzenia scenariuszy do kampanii „Pathfinder Society”.

Wynik skomentował Sean K. Reynolds, były sędzia konkursu, aktualny gospodarz RPG Superstar:

Decyzje projektanckie Victorii – magiczny przedmiot bazujący na smutku, nieumarły koń, nawiedzona kaplica oraz miasto oblegane przez diabła chcącego odebrać dług – to niezwykłe i interesujące wybory, pokazujące jej zdolność do postrzegania pomysłów z zupełnie innej perspektywy i prezentowania ich w intrygujący sposób. Umiejętność wymyślenia czegoś zupełnie nowego zachwyciła głosujących, pozwalając Victorii w czwartej rundzie szybko wyjść na prowadzenie i nie stracić go aż do końca.

Jestem dumny z tegorocznej zwyciężczyni RPG Superstar. Sędziowie często podkreślają, że celem konkursu jest znalezienie kolejnego wyjątkowego projektanta – kogoś, kto ma umiejętności tworzenia fajnych przedmiotów magicznych, interesujących potworów, wymagających wyzwań i  ekscytujących przygód. To, jak Victoria przeszła z sukcesem przez wszystkie rundy pokazuje, że potrafi tworzyć wysokiej jakości produkty. Nie mogę się doczekać zobaczenia jej przygody w finalnej, wydanej wersji, a także jej wkładu w wydane w przyszłości inne produkty. Gratulacje, Victoria!

Źródło wieści: informacja prasowa


Dowiedz się więcej:


Paizo

Założone w 2002 roku amerykańskie wydawnictwo specjalizujące się w produktach do gier na mechanice d20. Początkowo, do roku 2007 wydawało magazyny "Dungeon" oraz "Dragon" przeznaczone dla fanów "Dungeons & Dragons". Obecnie wydawca gry fabularnej "Pathfinder" oraz jedno z największych wydawnictw na rynku.

Pathfinder

Wydana w 2009 roku przez Paizo Publishing gra fabularna w konwencji fantasy, nagrodzona między innymi złotym medalem ENnie Awards. Gra korzysta ze zmodyfikowanej mechaniki d20, znanej z trzeciej edycji gry fabularnej "Dungeons & Dragons". W otwartych betatestach "Pathfindera" wzięło udział ponad 50 tysięcy graczy.

RPG Superstar

Jeden z największych, cyklicznych konkursów twórców gier. Co roku, w kilku sprawdzających różne kompetencje rundach, społeczność Paizo oraz wybrani sędziowie oceniają twórców, a zwycięzca może liczyć na oficjalną publikację swojej pracy przez wydawnictwo.