Google+ Ruszyła zbiórka na polskie wydanie „Dogs in the Vineyard” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Ruszyła zbiórka na polskie wydanie „Dogs in the Vineyard”

Za pośrednictwem platformy finansowania społecznościowego Wspieram.to możecie wesprzeć wydanie polskiej edycji gry fabularnej „Dogs in the Vineyard”.

„Dogs in the Vineyard” to gra w której wcielicie się w nowicjuszy z bronią, którzy muszą w świecie pełnym szarości podjąć decyzję, co jest czarne, a co białe.

Świat to alternatywy dziki zachód gdzieś na pustkowiach przypominających stan Utah. Uzbrojeni w rewolwer, płaszcz i Księgę życia co sesję zawitacie do nowego miasta, gdzie ludzie poproszą was o pomoc, przymknięcie oczu lub odejście – słowem, nie będą wobec was obojętni. Bo jesteście Psami Pańskimi. Wybranymi do pilnowania wiary. Mogącymi złamać prawo ludzkie, jeśli tylko wymaga tego sytuacja.

Autorem gry jest Vincent Baker, twórca między innymi takich gier jak „Apocalypse World” czy „In a Wicked Age”.

„Dogs in the Vineyard” zdobyło między innymi nagrody Indie RPG Awards w kategoriach Independent Game of the Year oraz Most Innovative Game. Gra była także nominowana do Diana Jones Award.

Mechanika gry, w przeciwieństwie do wielu klasycznych gier fabularnych oparta jest na mechanizmie rozstrzygania konfliktów (conflict resolution), a nie mechanizmie rostrzygania zadań (task resolution). W grze wykorzystywane są pule różnych kości (k4, k6, k8, k10).

Podręcznik będzie liczył około 128 stron formatu B5, z kolorową, miękką okładką. W środku znajdziecie też 19 pełno-stronicowych ilustracji, pochodzących z włoskiego wydania gry, użyczonych dzięki uprzejmości wydawnictwa Narrativa.

W ramach zbiórki możecie także wesprzeć papierowe wydanie gry paragrafowej „Tło”, autorstwa Beniamina Muszyńskiego, a przy osiągnięciu odpowiednich dodatkowych celów finansowych także innych gier paragrafowych.

Zbiórka potrwa do 26 kwietnia. Planowana data premiery polskiej wersji „Dogs in the Vineyard” to czerwiec 2014 roku.

Szczegóły na stronie Wspieram.to.

Przed wsparciem radzimy zapoznać się odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania (FAQ).

Źródło wieści: Google+


Dowiedz się więcej:


Apocalypse World

Gra fabularna osadzona w postapokaliptycznym świecie, gdzie gracze wcielają się w wyjątkowych i unikatowych bohaterów. To co wyróżnia grę to m.in. zapisanie poradnika dla Mistrza Gry (tutaj Master of Ceremony) w formie procedur. Gra autorstwa Vincenta Bakera ukazała się po raz pierwszy w 2010 roku. Pierwszym polskim wydawcą gry było Argent Mark Games, w 2015 roku licencję na polskie wydanie przejęło wydawnictwo Gindie.

Dogs in the Vineyard

Dogs in the Vineyard to gra fabularna indie, w której Gracze wcielają się w Psy, wiernych Bogu stróży, którzy podróżując z miasteczka do miasteczka starają się dobrym słowem i pistoletową kulą dbać o lokalne społeczności oraz ich przestrzeganie nakazów Króla Życia. W Polsce wydane pod tytułem "Psy w winnicy" przez wydawnictwo Gindie.

Fajne RPG

Marka wydawnicza, założona przez Michała „Puszona” Stachyrę, Piotra „Ramela” Korysia i Jacka „Darkena” Gołebiowskiego, znanych na polskim (i nie tylko) rynku wydawców gier fabularnych.

Gindie

Polskie wydawnictwo założone przez Jacka Gołębiowskiego, odpowiedzialne między innymi za polskie wydanie "The Shadows of Yesterday" oraz "Dogs in the Vineyard", a także fabularnych gier karcianych takich jak "Przetrwaliście zagładę" czy "Opowieści z karczmy".

Vincent Baker

Wielokrotnie nagradzany amerykański twórca gier fabularnych, autor między innymi "Dogs in the Vineyard", "Poison’d" czy "Apocalypse World".

Wspieram.to

Polski serwis finansowania społecznościowego wzorowany na Kickstarterze.